جراحی ترمیمی و سوختگی :

 جراحی های سوختگی در دو مقوله کاملا متفاوت انجام میشود .

الف) جراحی سوختگی حاد : در این مواقع ارجحیت کار بر ایجاد پوشش مناسب در محل سوختگی میباشد که جهت جلوگیری از ایجاد عفونت و از دست رفتن آب و املاح بدن میباشد که این کار معمولا با انجام پیوند پوست ترجیحا از خود فرد یا پوشش های دیگر موجود (پوست فرد دیگر یا پوست تهیه شده از افراد فوت کرده) صورت میپذیرد . این مقوله تنها جهت حفظ جان و سلامت فرد بوده و هیچگونه جنبه زیبایی ندارد.

ب) جراحی مزمن سوختگی : این جراحی ها معمولا بعد از گذراندن کامل دوره نقاهت سوختگی برای برگرداندن عملکرد اختلال پیداکرده عضو سوخته (مانند کاهش حرکت و…) و یا بهبود زیبایی عضو خصوصا در صورت انجام میپذیرد که روشهای مختلفی مانند Z PLASTY ، V-Y PLASTY ، W PLASTY و…. و یا استفاده از گرفت و فلپ و یا استفاده از TISSUE EXPANDER  جهت افزایش بافت سالم مجاور سوختگی قابل استفاده و بهربرداری میباشند .

جراحی های ترمیمی : این مقوله فیلد بسیار گسترده و علمی و متنوع ای دارد و جهت بازسازی و حفظ اعضا و جوارح آسیب دیده ناشی از تروما و یا جرای های تومور با کمک گرفت ، فلپ های جزیره ای و یا در مراحل بسیار پیشرفته و حساس با کمک جراحی های میکروسکوپی عروق و اعصاب که گاها قطر آنها به اندازه چند تار مو میباشد صورت میپذیرد .

مقوله بعدی جراحی های ترمیمی استفاده از تکنیک های Z PLASTY ، V-Y PLASTY ، W PLASTY و…. جهت کاهش یا ازبین بردن اسکارهای(برش های) جراحی قبلی و سوختگی های قبلی میباشد .

پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *