دسته بندی ها: جراحی زیبایی اندام صورت

blank
۲۸ آبان ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه

حوزه ی فعالیت جراحان پلاستیک، حوزه ی گسترده و متنوعی می باشد. یکی از حوزه های مهم و قابل توجه این رشته، مربوط به اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه می باشد.

منظور از بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه چیست؟

صورت یکی از مهم ترین بخش های بدن به شمار می رود. این اهمیت آنگاه بیشتر بر ما معلوم و مشخص می گردد که بدانیم در بسیاری از مواقع، زیبایی و جذابیت در چهره و صورت خلاصه می شود. در گذر زمان و به واسطه ی برخی حوادث و سوانح ممکن است، صورت دچار آسیب ها و صدمات کوچک یا گسترده ای شود. هر گونه آسیبی به صورت، بر زیبایی و تناسب اجزای صورت تأثیر منفی می گذارد و اگر آسیب ها فراوان و گسترده باشند، از زیبایی صورت کاسته خواهد شد و به اصطلاح او دچار بدشکلی می شود. از مهم ترین سوانح و حوادثی که ممکن است سبب ایجاد این بدشکلی گردند، حوادث ناشی از سوختگی و ضربه می باشد.

3 - اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه  

اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه به چه صورت هایی انجام می شود؟

جراحان پلاستیک در شاخه ای از فعالیت هایشان به منظور تغییر و بازسازی صورت به جراحی پلاستیک صورت می پردازند. در جریان این اصلاح و بازسازی، ویژگی های ظاهری و آسیب های به وجود آمده در صورت تا حد زیادی برطرف خواهد شد. نکته ی بسیار مهمی که خوب است متقاضیان به آن توجه نمایند این است که اصلاح بدشکلی صورت  تا حد بسیار زیادی به میزان و عمق آسیب ها بستگی دارد.

بدیهی است که هر چقدر میزان آسیب ها و صدمات ناشی از سوختگی و ضربه کمتر باشد، اصلاح بدشکلی نیز با سرعت و نتایج مطلوب تری انجام خواهد شد. و هر چقدر میزان این آسیب ها بیشتر و عمیق تر باشد، اصلاح بدشکلی ها به مدت زمان و هزینه ی بیشتری نیاز خواهد داشت.

انجام جراحی و ترمیم بدشکلی صورت

جراحان پلاستیک میزان سوختگی های صورت را با توجه به میزان عمق و همچنین میزان آسیب وارد شده به بافت صورت، مورد بررسی قرار می دهند. در این بررسی میزان آسیب ها در سه سطح دسته بندی می شوند. این سطوح عبارتند از: آسیب سطحی، آسیب نیمه ضخامت و آسیب تمام ضخامت.

در آسیب های سطحی ناشی سوختگی و ضربه، فقط سطح بالایی پوست درگیر می شود. در این نوع آسیب، بدن خودش را ترمیم می کند و سلول های سالم دوباره تولید می گردند.

2 1 - اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه  

اگر آسیب های ناشی از سوختگی و ضربه شدید باشند، علاوه بر لایه ی سطحی پوست، عمق پوست و اجزای صورت نیز ممکن است درگیر آسیب های جدی شوند. در همین نوع آسیب است که بدشکلی های صورت ایجاد می گردد. بدشکلی های صورت ناشی از این آسیب ها معمولا به سبب این است که هم گوشت و هم استخوان های صورت صدمه می بینند. شدت این آسیب ها به گونه ای است که دیگر بدن توانایی ترمیم خویش را ندارد و باید عاملی بیرونی که همان پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک می باشد، وارد عمل گردد.

پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک به اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه، ممکن است از شیوه های درمانی و ترمیمی همچون پیوند پوست استفاده نماید. علاوه بر این انجام روش هایی مانند استفاده از بالون یا دستگاه کشش پوستی نیز از دیگر راه های اصلاح و درمان به شمار می رود.

شایان ذکر است که عمل های جراحی اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه، معمولا محدود به یک جراحی نمی باشند و اغلب می بایست چند جراحی انجام شود تا فرد به نتیجه ی دلخواه و مطلوب خود نزدیک شود. البته این را نیز نباید فراموش کرد که در آسیب ها و صدمات شدید صورت ناشی از سوختگی و ضربه، نتایج معمولا نسبی می باشد.

1 1 - اصلاح بدشکلی صورت ناشی از سوختگی و ضربه  

مراقبت پس از انجام جراحی 

 • تا یک ماه از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین و پر فشار بپرهیزید.
 • هنگام خواب و استراحت سر خود را بالاتر از سایر اعضای بدنتان قرار دهید.
 • داروهای تجویز شده را با دقت و رأس ساعت معین مصرف کنید.
 • بسیار ضروری است که در معرض نور آفتاب به صورت مستقیم قرار نگیرید.
 • در صورت درد شدید، عفونت و دیگر نشانه ها، سریعا به پزشک مراجعه نمایید.

blank
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

زیبایی فاکتورهای گوناگونی دارد و بسیاری از این معیارها نیز با گذشت زمان تغییر می کنند. اما گاه برخی معیارهای زیبایی وجود دارند که در هر دوره و هر زمانی پابرجا می مانند. از جمله ی این موارد می توان به زیبایی ابروها و بالا بودن دم ابروها اشاره کرد. از همین رو روش های متعددی برای این کار به وجود آمده است اما در این میان بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم، روشی مطمئن با نتایجی ماندگار می باشد. ما در این مقاله تلاش می کنیم نگاهی دقیق به این روش داشته باشیم.

منظور از بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم چیست؟

اگر دم ابروها به سمت پایین متمایل باشند، چهره حالت هایی مانند خستگی، سالخوردگی، بی حالی و ناراحتی را نشان می دهد. بازتاب این احساسات در چهره به سبب فرم ابروها می باشد. حال اگر ابروها به سمت بالا کشیده شوند، علاوه بر زیبایی و جذاب تر شدن چشم ها و چهره، شادی و جوانی نیز به صورت باز می گردد. بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم می تواند همۀ مواردی را که بر شمردیم، به چهره ی شما هدیه دهد و از آنجا که دائمی می باشد، نتایج آن تا سال های سال ماندگار خواهد بود.

بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد که بهتر است این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام گردد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

1 9 - بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

علت افتادگی و پایین آمدن دم ابرو چیست؟

شناخت دلایل افتادگی و پایین آمدن دم ابرو اهمیت زیادی دارد. زیرا می تواند راه را برای درمان دقیق تر و رسیدن به نتایج مطلوب تر، هموار نماید. علل افتادگی و پایین آمدن دم ابرو متعدد و گوناگون است و ما در ادامه به مهم ترین علل آن اشاره خواهیم کرد:

 • گذشت زمان و افزایش سن از مهم ترین علل افتادگی دم ابروها می باشد.
 • ضعیف شدن عضلات پیشانی که معمولا با افزایش سن رخ می دهد به مرور دم ابروها را به سمت پایین متمایل می کند.
 • زمینه های ارثی نیز از دیگر دلایل افتادگی و پایین آمدن دم ابروها می باشد.

مزایای بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم مزایای متعددی دارد. برخی از این مزایا مستقیما در ارتباط با ابروها می باشد و برخی از مزیت ها، تأثیر مثبتی بر دیگر قسمت ها می گذارد. در ادامه به مهم ترین مزایای این روش اشاره خواهیم کرد:

 • زیباتر شدن فرم ابروها
 • برطرف نمودن حالت پیری و خستگی چهره
 • درشت تر نشان دادن چشم ها
 • رفع افتادگی گوشه ی چشم ها
 • تأثیر بر بافت گونه و زیباتر کردن فرم گونه ها

2 9 - بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

روش انجام بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

اگر برای زیباتر کردن ابروهایتان به دنبال نتایجی ماندگار هستید، پیشنهاد ما به شما، بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم می باشد. در این روش ابتدا فرد تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد گرفت. سپس جراح در قسمت خط رویش مو، برشی را ایجاد می کند. پس از ایجاد برش، پوست توسط جراح کشیده می شود. این کشیدگی در آن حد می باشد که چین و چروک های گوشه چشم برطرف شود و دم ابرو بالاتر بیاید.

همچنین جراح  در کشیدن پوست به تقارن چهره نیز توجه می کند. سپس قسمت اضافی پوست  برداشته خواهد شد. در پایان، جراح قسمت برش خورده را بخیه می زند. توجه داشته باشید که نتایج ماندگار این جراحی به تخصص، مهارت و تجربه ی پزشک بستگی دارد.

3 8 - بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

مراقبت های پس از انجام بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم

به منظور تسریع در روند بهبودی پس از جراحی و نیز حصول نتایج ماندگار و دائمی، خوب است با دقت توصیه های زیر را انجام دهید:

 • مسکن ها، آنتی بیوتیک و داروهایی را که توسط پزشکتان تجویز می شود، به صورت منظم و سر ساعت معین مصرف کنید.
 • تورم و کبودی های پس از بالا کشیدن دم ابرو با جراحی به صورت دائم طبیعی می باشد و به مرور زمان برطرف خواهد شد.
 • در روزهای آغازین پس از جراحی از انجام فعالیت های شدید خودداری نمایید.
 • در معرض نور و مستقیم خورشید قرار نگیرد و حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.
 • هنگام خواب و استراحت و به منظور کاهش کبودی و تورم تا ۷ الی ۱۰ روز پس از عمل، سرتان را بالاتر از سایر قسم

blank
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

جراحی زیبایی پلک – بلفاروپلاستی

چشم یکی از اعضایی به شمار می رود که از جهات گوناگون دارای اهمیت می باشد. یکی از دلایل اهمیت این عضو، نقش مهم آن در زیبایی و جذابیت چهره است. به گونه ای که بسیار از افراد از طریق چشم و نگاهشان بر ما تأثیر می گذارند. همۀ قسمت های نزدیک به چشم از جمله پلک ها در این زیبایی نقش دارد. در این مقاله توضیحاتی را درباره ی جراحی زیبایی پلک ارائه خواهیم کرد.

1 13 - جراحی زیبایی پلک - بلفاروپلاستی

منظور از جراحی زیبایی پلک چیست؟

به مرور زمان و با افزایش سن، ویژگی ارتجاعی پوست کاهش پیدا می کند. این مسئله مشکلاتی را به وجود می آورد. مشکلاتی مانند افتادگی و پف آلودگی پلک ها. این جراحی زیبایی صورت به منظور بهبود و زیبایی پلک ها انجام می شود. خوب است بدانید که جراحی زیبایی پلک هم شامل جراحی پلک پایین و هم جراحی پلک بالا می باشد. هدف اصلی این جراحی زیباتر کردن قسمت های نزدیک چشم است. اما در کنار هدف زیبایی، این جراحی می تواند برخی ایرادات و اختلالات عملکردی پلک را نیز درمان کند.

جراحی زیبایی پلک برای چه کسانی مناسب است؟

مناسب ترین افراد برای این عمل می بایست دارای ویژگی های زیر باشند:

 • بهتر است افراد حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند. هر چند در شرایط خاص پایین تر از این سن نیز می توانند گزینه ای برای این عمل محسوب شوند.
 • برخورداری از سلامت کامل جسمی و عدم ابتلا به بیماری های خاص
 • داشتن پلک هایی افتاده یا پلک های پف آلود
 

اقدامات لازم پیش از عمل جراحی زیبایی پلک

بهتر است به منظور جلوگیری از هر گونه عوارض و مشکلات احتمالی، پیش از این عمل مواردی را رعایت نمایید:

 • بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد که بهتر است این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام گردد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .
 • در صورت استفاده از دارویی خاص و یا داشتن حساسیت دارویی حتما پزشک معالجتان را در جریان قرار دهید.
 • تا ۲ هفته پیش از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون مانند آسپرین، بروفن، ژلوفن و … خودداری نمایید.
 • آزمایش های پیش از عمل ضروری است و لازم است که این آزمایش ها را به دقت انجام دهید.

2 11 - جراحی زیبایی پلک - بلفاروپلاستی

شیوه ی انجام عمل زیبایی پلک پایین

در آغاز بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. برای عمل زیبایی پلک پایین ابتدا برشی در قسمت خارجی پوست مژه ی پایین یا در قسمت داخلی پلک پایین ایجاد می شود. سپس جراح، ماهیچه، چربی و پوست اضافی را برداشته و برشی را که ایجاد کرده، می بندد. در ادامه افتادگی پلک پایین از بین خواهد رفت و پوست صاف و سفت می شود. توجه داشته باشید که در تمام طول جراحی حفظ و مراقبت از ماهیچه های نزدیک چشم بسیار اهمیت دارند.

3 11 - جراحی زیبایی پلک - بلفاروپلاستی

در جراحی زیبایی پلک بالا ابتدا برشی در قسمت شیار بالای هر کدام از چشم ها ایجاد می شود. سپس چربی، ماهیچه و پوست اضافی برداشته می شود. در ادامه جراح برش های ایجاد شده را با بخیه هایی ظریف می بندد. این بخیه ها به مرور به شکل خطی نازک در قسمت شیار پلک پنهان می شوند. برای خارج نمودن بافت چربی موجود در قسمت زیر چشم، می توان برش هایی را در بخش داخلی صورتی رنگ پلک پایین ایجاد کرد.

مراقبت های پس از جراحی زیبایی پلک

به منظور بهبودی سریع و نیز جلوگیری از مشکلات و عوارض احتمالی پس از عمل، توصیه می شود که مراقبت های پس از عمل را جدی بگیرید:

 • در صورت مساعد بودن حال و شرایطتان معمولا در همان روز جراحی می توانید مرخص شوید.
 • به دلیل استفاده از پماد ممکن است تا مدت کوتاهی تاربینی داشته باشید و این طبیعی می باشد.
 • آبریزش چشم ها، حساسیت چشم ها به نور، بی حسی در پلک و پف آلود بودنشان و همچنین احساس درد معمولا تا مدتی بعد از این عمل پیش می آید و طبیعی است.
 • بهتر است در شب اول پس از جراحی زیبایی پلک هر یک ساعت، به مدت ۱۰ دقیقه کیسه ی یخ را بر روی چشمانتان بگذارید.
 • از پمادها و قطره هایی که پزشکتان تجویز نموده به دقت استفاده کنید.
 • از استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • از انجام حرکات ورزشی شدید خودداری نمایید.
 • به منظور کاهش درد می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • سعی کنید که به هنگام خواب، سر را در موقعیتی بالاتر از بدن قرار دهید.
 • تا دو هفته پس از عمل از گذاشتن لنز خودداری نمایید.

blank
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

درباره ی جراحی پف پلک

چشم ها و حالت چشم ها نقش مهمی در زیبایی چهره ایفا می کنند. پلک ها در این زیبایی تأثیر چشمگیری دارند. برخی از افراد بنا به دلایل گوناگونی دچار پف پلک می شوند. این امر تأثیر ناخوشایندی در زیبایی چشم ها دارد. جراحی پف پلک می تواند راهی مطمئن برای زیباتر شدن چشم ها و چهره ی این افراد باشد.

1 12 - درباره ی جراحی پف پلک

عوامل ایجاد کننده ی پف پلک

عوامل متعدد و گوناگونی ممکن است به پف کردن پلک ها منجر شود. در ادامه به مهم ترین عوامل اشاره خواهیم کرد:

 • افزایش سن می تواند تغییراتی را در پلک ها ایجاد کند. یکی از این تغییرات پف پلک ها می باشد. پف پلک سبب می شود چهره ی فرد خسته و سالخورده به نظر برسد.
 • کم کاری یا پرکاری تیروئید تغییرات ظاهری متعددی را در فرد به وجود می آورد. یکی از این تغییرات پف آلود شدن پلک ها می باشد.
 • برخی بیماری ها مانند بیماری های کلیوی، قلبی، سرطان و … می توانند سبب ایجاد پف در پلک ها شوند.
 • استعمال دخانیات و مصرف الکل

عمل جراحی پف پلک برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که تصمیم به جراحی پف پلک گرفته اند، باید از شرایط مناسب برخوردار باشند. جراحی پف پلک برای افراد زیر مناسب خواهد بود:

 • افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار می باشند.
 • بهتر است متقاضیان این عمل حداقل ۳۵ سال سن داشته باشند. اگرچه در پاره ای از موارد و در شرایط خاص افرادی با سن پایین تر نیز می توانند این جراحی را انجام دهند.
 • آن دسته از افرادی که پلک های پف آلود دارند، کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی پف پلک می باشند.
 • بهتر است متقاضیان این عمل انتظارات واقع گرایانه ای از نتیجه ی عمل داشته باشند.
 • بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد که بهتر است این جراحی توسط یک پزشک متخصص جراح پلاستیک انجام گردد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .
 •  

2 - درباره ی جراحی پف پلک

شیوه ی انجام جراحی پف پلک

در ابتدا پزشک بیمار را تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار می دهد. سپس در همان آغاز کار، برشی در قسمت چین پشت پلک بیمار، ایجاد می کند. این برش در محلی انجام می شود که اسکار آن پس از بهبودی، پنهان می ماند. جراح معمولا به یکی از دو شیوه ی مرسوم این برش را ایجاد می کند. یکی از شیوه ها، شیوه ی کلاسیک می باشد که به وسیله ی چاقوی جراحی انجام می گیرد و شیوه ی دوم براساس تکنولوژی پیشرفته موسوم به جراحی لیزری پلک انجام می شود.

یکی از مهم ترین مزیت های روش جراحی لیزری این است که هنگام برش، عروق خونریزی کننده بسته خواهند شد و خطر خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند. جراح پس از اینکه برش مورد نظر را ایجاد کرد، کیسه های چربی اضافه را بر می دارد و در انتها برش ایجاد شده را بخیه می زند.

مراقبت های پس از جراحی پف پلک

پیش از اینکه به مراقبت های پس از جراحی پف پلک بپردازیم لازم است اشاره کنیم که جراحی پف پلک از جمله عمل های زیبایی سرپایی به شمار می رود. به این معنا که بیمار ساعاتی پس از جراحی می تواند مرخص شود. مهم ترین مراقبت های پس از این عمل عبارتند از:

3 10 - درباره ی جراحی پف پلک

 • مصرف منظم داروهای تجویز شده. این داروها معمولا به منظور پیشگیری از عفونت های احتمالی تجویز می شوند و مصرف آنها ضروری است.
 • تا ۷۲ ساعت پس از جراحی برای کاهش ورم و کبودی، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا ۴۸ ساعت پس از این عمل به هنگام خواب و استراحت، سرتان را بالا نگه دارید. برای این منظور می توانید از دو بالش استفاده کنید. این کار به کاهش ورم های ناشی از عمل کمک خواهد کرد.
 • ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از جراحی از شست و شوی صورت یا حمام رفتن خودداری کنید.
 • به مدت ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی پف پلک از انجام فعالیت های سنگین ورزشی بپرهیزید.
 • از آنجا که پس از جراحی، چشم هایتان به نور حساس خواهد شد، ضروری است تا چند هفته پس از جراحی به هنگام خروج از منزل، از عینک آفتابی مناسب و مورد تأیید پزشکتان استفاده کنید.

مهم ترین مزایای جراحی پف پلک

 • زیباتر شدن چشم ها و چهره
 • افزایش اعتماد به نفس
 • در صورتی که پف چشم های شما اختلالاتی را در گستره ی بینایی شما به وجود آورده است، این جراحی زیبایی صورت در پلک می تواند به کارکرد بهتر چشم و دید شما کمک کند.

blank
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

اصلاح شکاف بینی

افرادی که مبتلا به شکاف لب و شکاف کام می باشند، درگیر چندین نقص ظاهری می گردند. یکی از این نقص ها، مرتبط با بینی می باشد. در این مقاله توضیحاتی را درباره ی اصلاح شکاف بینی ارائه خواهیم کرد.

منظور از شکاف بینی چیست؟

شکاف بینی یکی از نقص هایی می باشد که به دنبال شکاف لب و کام به وجود می آید. دلایل به وجود آمدن این نقص مادرزادی، بیش از هر چیزی به عوامل ژنتیکی و محیطی مربوط می باشد. به جز این عوامل، می توان به عوامل دیگری مانند استعمال دخانیات در دوران بارداری، مصرف الکل در زمان حاملگی، بالا بودن میزان استرس و مشکلات روحی و روانی و … اشاره نمود.

شکاف بینی و اصلاح شکاف بینی یکی از چالش های مهم در امر جراحی پلاستیک می باشد. این مشکل در نتیجه شکاف لب و کام به وجود می آید و منجر به عدم تقارن بینی می گردد. همین امر سبب بدفرمی ها و بدشکلی هایی در ظاهر بینی می گردد. اصلاح شکاف بینی با دشواری هایی همراه می باشد.

3 9 - اصلاح شکاف بینی

مهم ترین مشکلات ناشی از شکاف بینی

یکی از مهم ترین مشکلات این نقص مادرزادی، تأثیرات ناخوشایند آن بر زیبایی می باشد. مشکلات ظاهری معمولا یکی از اصلی ترین دلایل نارضایتی و شکایت بیماران می باشد. در ادامه به مهم ترین مشکلات ناشی از شکاف کام اشاره خواهیم کرد.

 • عدم تقارن سوراخ های بینی یکی از مشکلاتی است که در بیماران مبتلا به این عارضه، کاملا مشهود می باشد.
 • انحراف تیغه ی بینی نیز از دیگر مشکلات این افراد است.
 • یکی دیگر از مشکلاتی که افراد دارای شکاف بینی با آن دست و پنجه نرم می کنند، انسداد نسبی در مسیر هوایی می باشد. این انسداد در پاره ای از موارد یک طرفه می باشد و در برخی مواقع دو طرف را درگیر می کند.
 • در صورتی که فردی مبتلا به شکاف لب و کامِ دو سویه باشد، میزان عدم تقارن در سوراخ های بینی او کمتر می باشد. اما این افراد نیز درگیر مشکلات دیگری اعم از پهن بودن پره های بینی و کوتاه تر بودن ستونک بینی می باشند.
 • یکی دیگر از مهم ترین مشکلات مبتلایان به شکاف کام، کمبود میزان غضروف ها در قسمت دارای شکاف می باشد.
 • بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد که بهتر است این جراحی توسط یک پزشک  فوق تخصص جراح پلاستیک انجام گردد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .
 •  

1 11 - اصلاح شکاف بینی

چگونگی اصلاح شکاف بینی

جهت اصلاح شکاف بینی لازم است عمل های متعدد جراحی انجام گردد تا ظاهر فرد به صورت طبیعی و مطلوب نزدیک شود. این عمل ها معمولا زمان بندی مخصوص و منظمی دارند.

به منظور اصلاح شکاف بینی، لازم است جراحی های مربوط به ترمیم شکاف کام و شکاف لب انجام گردد. این اعمال جراحی بهتر است که در همان سال های ابتدایی زندگی بیمار انجام شود. زیرا در صورتی که اعمال جراحی به موقع انجام شوند، نتایج عمل بسیار مطلوب تر خواهد بود. جراحی اصلاح شکاف لب بهتر است که در تا ۶ ماهگی بیمار انجام شود و جراحی شکاف کام، تا یک سالگی بیمار صورت گیرد.

در سال های بعد می توان جراحی های ترمیمی را انجام داد. از جمله ی این جراحی ها می توان به اصلاح شکاف استخوان به منظور رشد مناسب دندان ها، جراحی های پس از دوران بلوغ و در نهایت جراحی هایی مربوط به عمل زیبایی بینی اشاره نمود.

معمول روال کار به این صورت است که اصلاح شکاف بینی، در مراحل پایانی اعمال جراحی بیماران دارای شکاف لب و کام انجام می پذیرد و تقریبا جزو جراحی ترمیمی پایانی در این گونه بیماران می باشد. اعمال و ترمیم هایی همچون اصلاح شکاف لب، اصلاح شکاف کام، ارتودنسی و … همه پیش از اصلاح شکاف بینی انجام می شوند. نکته ی حائز اهمیت این است این جراحی لازم است که پس از دوران بلوغ بیمار انجام شود.

افرادی که مبتلا به شکاف بینی می باشند، دچار کمبود غضروف می باشند. به همین منظور در هنگام انجام اصلاح شکاف بینی، لازم است که به منظور جبران کمبود غضروف، از غضروف های گوش یا دنده استفاده نمود.

2 10 - اصلاح شکاف بینی

مراقبت های پس از جراحی های مربوط به اصلاح شکاف بینی

بیماران مبتلا به شکاف بینی لازم است که همه ی مراقبت های رایج و مرسوم پس از عمل بینی را انجام دهند. مهم ترین این مراقبت ها عبارتند از: مصرف منظم داروها و مسکن ها و عدم انجام فعالیت های سنگین در روزهای آغازین پس ار عمل. اما نکته ای که لازم است بیماران مبتلا به شکاف بینی به آن توجه نمایند، این است که میزان مراقبت ها در بیماران دارای شکاف بینی باید بیشتر باشد. زیرا عمل جراحی بینی این افراد، در مقایسه با دیگران عمل دشوار تری خواهد بود و روش های بیشتر و پیچیده تری جهت اصلاح فرم بینی این افراد انجام می شود.

 

blank
۱۱ تیر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

همه چیز که درباره لیفت صورت باید دانست !

به مرور زمان و با افزایش سن و کاهش کلاژن سازی، پوست صورت خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می دهد. این تغییرات سبب ایجاد چین و چروک هایی بر روی پوست می شوند. روش های گوناگونی به منظور از بین بردن چروک های های صورت وجود دارد اما معمولا اغلب این روش ها، نتایجی موقت و زودگذر دارند. جراحی زیبایی صورت و انواع روش های برطرف کننده ی چین و چروک صورت، لیفت صورت مطمئن ترین روش می باشد. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به جراحی لیفت صورت، افراد مناسب برای انجام این جراحی، شیوه ی انجام جراحی و مراقبت های پس از آن.

01 - همه چیز که درباره لیفت صورت باید دانست !

منظور از جراحی لیفت صورت چیست؟

از آنجا که پوست صورت یکی از نخستین قسمت های بدن می باشد که نشانه های پیری در آن آشکار می شود، اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال کمرنگ کردن یا از بین بردن این نشانه‌ها و علائم می‌باشند. جراحی لیفت صورت، نوعی جراحی است که با بالا کشیدن پوست صورت، اقدام به زیبایی و جوان سازی صورت می کند.

چه افرادی برای انجام لیفت صورت مناسب می باشند؟

این عمل متقاضیان زیادی دارد. اما بهتر است افراد پیش از انجام این جراحی با کاندیدای مناسب جراحی لیفت صورت آشنا گردند. این عمل برای افرادی با ویژگی های زیر مناسب می باشد:

 • افرادی که از سلامت عمومی کافی برخوردار باشند.
 • اگرچه این جراحی محدودیت سنی قابل توجهی ندارد اما بهتر است آن دسته از افرادی که علائم سالخوردگی در پوست آنها دیده می شود، نسبت به انجام این عمل اقدام نمایند. از این رو این جراحی برای افراد بالای ۴۰ سال مناسب تر می باشد.
 • افرادی که انتظارات و توقعات واقع بینانه ای از نتیجه ی عمل دارند، می توانند گزینه ی مناسبی برای این جراحی باشند.
 • افرادی که پوست صورتشان افتاده و شل باشد.
 • کسانی که روی صورتشان چین و چروک زیاد و عمیق داشته باشند.

02 1024x325 - همه چیز که درباره لیفت صورت باید دانست !

روش انجام جراحی لیفت صورت

در آغاز بیمار تحت بی هوشی قرار می گیرد. از آنجا که نشانه ها و علائم سالخوردگی در هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت می باشد، نوع جراحی نیز متفاوت خواهد بود. نوع و میزان لیفت صورت ارتباط مستقیمی با مقدار شل بودن و افتادگی پوست دارد. به عنوان مثال در دو روش رایج این جراحی که موسوم به لیفت کلاسیک و مینی لیفت می باشند، میزان این افتادگی ها لحاظ می شود.

اگر پوست متقاضی افتادگی زیادی نداشته باشد، می توان از روش مینی لیفت استفاده کرد. در این روش جراج برش هایی کوچک ایجاد می کند. این برش ها از قسمت شقیقه تا قسمت پایین گوش ادامه دارند.

در روش لیفت کلاسیک برشی در قسمت پشت خط رویش موها ایجاد می شود. این برش ها در مقایسه با برش های مینی لیفت، طولانی تر و کشیده تر می باشند. در این روش برش ها از این گوش تا آن گوش امتداد پیدا می کنند. در جریان این برش ها، بخشی از لایه ها و عضلات دچار جا به جایی می شوند. این جا به جایی سبب ترمیم و اصلاح موقعیت آنها می گردد و آنها به سمت بالا حرکت می کنند.

در پایان هر دو روش، پوست های اضافی از روی صورت برداشته می شوند و جراح در محل مناسب، برش ها را بخیه می زند.

مهم ترین مزیت های عمل لیفت صورت

از مهم ترین مزایای این جراحی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • جوان سازی پوست.
 • از بین رفتن چین و چروک و سایر علائم پیری.
 • بهبود و اصلاح ظاهری فک و دیگر بخش های صورت.
 • درمان نقص های چهره مانند غبغب، افتادگی پوست، چین و چروک های اطراف چشم.
 • دائمی بودن نتایج لیفت صورت.

03 1024x592 - همه چیز که درباره لیفت صورت باید دانست !

مراقبت های پس از جراحی لیفت صورت

پس از انجام لیفت صورت، به منظور تسریع در روند درمان و همچنین برخورداری از نتایج مطلوب و ماندگار، بهتر است به دقت توصیه ها و مراقبت های زیر را انجام دهید:

 • مراقبت دقیق و منظم از زخم ها به منظور جلوگیری از عفونت.
 • استفاده ی به موقع و کامل از داروهای تجویزشده.
 • خودداری از انجام حرکت های سنگین ورزشی تا ۲ ماه پس از لیفت صورت
 • اجتناب از استعمال دخانیات تا ۲ هفته بعد از جراحی لیفت صورت
 • کاهش مصرف خوراکی های حاوی نمک، ادویه، سدیم و …
 • تورم و کبودی های پس از عمل طبیعی می باشند و پس از مدتی محو خواهند شد و از بین می روند.

blank
۱۴ خرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

عمل جلو کشیدن چانه

زیبایی را می توان یکی از مفاهیمی دانست که با مجموعه ای از عوامل سر و کار دارد. به این معنا که تنها یک عامل در زیبایی دخیل نیست بلکه مجموعه عوامل متعددی این زیبایی را می سازد و شکل می دهد. جراحی زیبایی صورت نیز از این قاعده مستثناء نیست. هماهنگی اجزای مختلف صورت با یکدیگر می تواند در زیبایی و دلنشینی چهره نقش مؤثری داشته باشد و چانه یکی از این بخش ها می باشد. در این مقاله به روش «جلو کشیدن چانه» که یکی از روش های درمانی و زیبایی چانه می باشد، خواهیم پرداخت.

3 2 - عمل جلو کشیدن چانه

نقش چانه در زیبایی صورت

عمل های جراحی که روی چانه انجام می شود، در مقایسه با عمل ها و کارهایی که روی بینی، لب ها، چشم ها و … صورت می گیرد کمتر است. به همین دلیل ممکن است میزان آگاهی از نقش تعیین کننده ی چانه در زیبایی صورت، کمتر باشد. در آغاز باید به این نکته اشاره کنیم که در نیمرخ چهره، سه عضو نقش کلیدی و مهمی را ایفا می کنند و این اعضا عبارتند از: پیشانی، بینی و چانه. هماهنگی، تناسب و نحوه ی قرار گرفتن این سه عضو، تأثیر قابل توجهی بر زیبایی و جذابیت چهره می گذارد.

مطالعات و بررسی ها نشان داده است که بسیاری از افرادی که به دنبال اصلاح، تغییر و زیبایی فرم بینی، لب و یا چشم ها می باشند از ایرادات چانه غافل می باشند و چه بسا اصلاح و رفع مشکلات چانه، هماهنگی و زیبایی بخش های دیگر را نیز به همراه داشته باشد.

نکته ی بسیار مهمی که می توان درباره ی نقش تعیین کننده ی چانه در زیبایی، به آن اشاره نمود، تأثیر بر مخاطبان و اطرافیان است. چانه و شکل چانه ی اشخاص می تواند بر نگاه و نظر دیگران اثر گذار باشد. به این معنا که چانه های کوچک و عقب، نشان دهنده و القا کننده ی ضعف در فرد می باشد و چانه ی بسیار برجسته، بدجنسی و بد ذاتی را القا می کند. و همه ی این موارد می تواند بر زیبایی و نازیبایی فرد تأثیر داشته باشد.

1 3 - عمل جلو کشیدن چانه

عمل جلو کشیدن چانه

مشکلات و ایرادات چانه ی افراد، متنوع و گوناگون است. چانه ی بعضی از افراد بیش از حد جلو می باشد که به تشخیص پزشک، عمل جراحی بر عقب بردن چانه متمرکز می شود و چانه ی برخی افراد نیز عقب است و برای اصلاح و زیباسازی چانه و چهره، عمل جلو کشیدن چانه انجام می شود. این عمل به منظور جلو کشیدن چانه و بزرگ نمودن فک های کوچک انجام می گردد.

شیوه ی انجام عمل جراحی

این عمل با بیهوشی عمومی بیمار انجام می گیرد. در عمل جلو کشیدن چانه، جراح برشی را در داخل دهان و زیر لثه ایجاد می نماید. این برش باعث می شود تا جراح به استخوان فک دسترسی پیدا کند. جراح به منظور ایجاد برش در فک از یک اره یا قلم جراحی استفاده می کند. پس از برش، محلی را که استخوان در آن قرار گرفته، تغییر می دهد و مکان درست و هماهنگ شده را انتخاب می کند.  سپس با استفاده از پین ویژه و مخصوص یا سیم، تغییر موقعیت مکانی چانه را تثبیت می کند. در نهایت بریدگی ایجاد شده به وسیله ی نخ بخیه بسته می شود و بانداژ نیز صورت می گیرد. از آنجا که عمل جلو کشیدن چانه از طریق دهان انجام می شود، محل زخم ها در معرض دید نیست و در نتیجه قابل رؤیت نمی باشد.

2 3 1024x453 - عمل جلو کشیدن چانه

مراقبت های پس از انجام عمل جراحی

بهتر است بدانید که تورم و کبودی پس از انجام عمل جلو کشیدن چانه طبیعی می باشد و به مرور این تورم و کبودی از بین خواهد رفت.

تا مدتی پس از انجام این عمل، از مایعات، غذاهای آبکی و رژیم غذایی نرم استفاده کنید تا زخم های دهان التیام پیدا کنند.

رعایت بهداشت پس از عمل جلو کشیدن چانه، به منظور جلوگیری از عفونتهای احتمالی، الزامی می باشد. بهتر است بنا به تجویز پزشک از آنتی بیوتیک و دهان شویه استفاده کنید.

مزایای عمل جلو کشیدن چانه

در این عمل به مرور زمان، تغییرات چانه تثبیت می شود. به گونه ای که پس از مدتی به شکلی طبیعی بخشی از ساختار اسکلتی چهره خواهد شد.

در عمل جلو کشیدن چانه، علاوه بر استخوان چانه، عضله هایی که از کف دهان و بخش بالایی گردن محافظت می نمایند نیز جلو کشیده می شوند. و از آنجا که همه ی این قسمت با بخش پشت چانه ارتباط دارند و به هم متصل می باشند، همزمان با تغییر و اصلاح شکل چانه، فرم خط گردن نیز بهبود قابل توجهی پیدا می کند.

blank
۱۳ خرداد ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم

بسیاری از ما به هنگام اخم کردن، خطی میان دو ابرویمان شکل می گیرد. به این خط، اصطلاحا خط اخم می گویند. اما برخی از افراد به دلایل گوناگون، حتی در زمان های عادی و هنگامی که قصد اخم کردن هم ندارند، خطی بین ابروهایشان وجود دارد. این خط باعث می شود، فرد همیشه ناراحت و اخمو به نظر برسد. علاوه بر این خط اخم سن فرد را نیز بیشتر از آنچه واقعا هست، نشان می دهد.

از بین بردن خط اخم برای افرادی که درگیر این مشکل هستند، دغدغه ی بزرگی به شمار می رود. این افراد همیشه تلاش می کنند تا با لوازم آرایش این خط را پنهان کنند اما معمولا نتیجه ی خوبی نمی گیرند و اثر آن چند ساعت بیشتر دوام نمی آورد و از بین می رود. از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم، یکی از بهترین روش ها می باشد. ما در این مقاله به جراحی از بین بردن خط اخم خواهیم پرداخت.

1 2 - از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم

 

علل به وجود آمدن خط اخم

 خط اخم بنا به دلایل متعددی به وجود می آید. از مهم ترین علل به وجود آمدن خط اخم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهم ترین دلیل ایجاد این خط، افزایش سن است. پوست با افزایش سن نازک می شود و بخشی از رطوبت و ویژگی ارتجاعی بودنش را از دست می دهد. این عوامل سبب ایجاد خط اخم می گردند. برای از بین بردن خط اخم ناشی از افزایش سن، روش از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم پیشنهاد می شود.
 • جنس و نوع پوست
 • اضطراب و انواع فشارهای روانی می توانند روی پوست صورت تأثیر منفی بگذارند و در ایجاد خط اخم مؤثر باشند.
 • زمینه ی وراثتی
 • استعمال دخانیات
 • قرار گرفتن بیش از حد در مقابل نور خورشید
 • تکرار مداوم و مکرر حرکاتی شبیه اخم کردن

چه کسانی برای از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم مناسب می باشند؟

این جراحی برای افرادی با شرایط زیر مناسب می باشد:

 • افرادی که از سلامت عمومی کافی برخوردار باشند.
 • از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم برای آن دسته از افراد که به دنبال روشی دائمی می باشند، بسیار مناسب می باشد.
 • افرادی که به تزریق بوتاکس و ژل واکنش واکنش مناسبی نشان نداده اند.
 • این جراحی برای کسانی که بالای ۳۰ سال دارند، مناسب تر می باشد. اما با در نظر گرفتن شرایط متقاضیان، می توان این عمل را برای کسانی که جوان تر هستند نیز انجام داد.

2 2 - از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم

روش انجام از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم

اگرچه از بین بردن خط اخم به روش های متعددی انجام می شود. اما از آنجا که این روش ها موقتی می باشند، پس از مدتی از بین می روند. اما از بین بردن خط اخم به روش جراحی به صورت دائم می باشد. دائمی و ماندگار بودن نتایج این عمل باعث شده تا متقاضیان زیادی داشته باشد و مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرد.

جراح به منظور از بین بردن خط اخم، ابتدا بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد. سپس برشی در امتداد چین پلک بالایی چشم ایجاد می شود. این برش به جراح امکان این را می دهد که به ناحیه عضله ی چین دسترسی پیدا کند و بتواند به کالبدشکافی آن ناحیه بپردازد. به این منظور جراح در قسمت زیرین داخل ابروها، عضله ی چین دهنده را مشخص می کند و به صورت آهسته و آرام، آن عضله را حذف می نماید. پس از آنکه جراح عضله ی چین دهنده را به میزان کافی حذف نمود، به سمت دیگر می رود. در انتها برش های ایجاد شده با دقت و ظرافت بخیه زده می شوند.

علاوه بر این روش، برخی از جراحان برای از بین بردن خط اخم، از شیوه ی لیفت پیشانی نیز استفاده می کنند.

3 1 - از بین بردن خط اخم با جراحی به صورت دائم

 

مراقبت های پس از  جراحی

پس از انجام جراحی لازم است به منظور تسریع در روند بهبود و همچنین نتایج بهتر، مراقبت های زیر را انجام دهید:

پس از عمل، استراحت کافی داشته باشید و از فعالیت های پر فشار و شدید خودداری کنید.

جراحی از بین بردن خط اخم، در نزدیکی چشم صورت می گیرد. به همین منظور بهتر است که بیمار پس از عمل از تماشای تلویزیون خودداری نماید.

از داروها و پمادهایی که توسط پزشکتان تجویز شده به دقت استفاده نمایید.

در صورت خونریزی به پزشک مراجعه نمایید.

 

blank
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

خارج کردن چربی اضافی صورت | دکتر علی پرند

صورت و زیبایی صورت نقش مهمی در اعتماد به نفس افراد دارد. از همین روز بسیاری از افراد به منظور بازیابی یا افزایش اعتماد به نفس خود به سراغ عمل های جراحی می روند. امروزه اعمال جراحی زیبایی بسیار متنوع و گوناگون شده است. یکی از این عمل ها که نقش مهمی در زیبایی صورت دارد، عمل خارج کردن چربی صورت می باشد. در این مقاله به ارائه ی توضیحاتی درباره ی این عمل زیبایی خواهیم پرداخت.

منظور از خارج کردن چربی صورت چیست؟

با گذشت زمان برخی از معیارهای زیبایی تغییر می کنند یا دستخوش دگرگونی می شوند. اگرچه در گذشته داشتن لپ و صورت پر در زیبایی صورت و جوان نشان دادن فرد نقش مهمی داشته است اما امروزه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که صورت هایشان را تراش خورده تر کنند. به گونه ای که اجزای مختلف صورت مانند گونه ها، چانه و فک به شکلی زاویه دار مشخص شوند و به چشم بیایند.

از آنجا که گاه با ورزش های مختلف و رژیم های غذایی گوناگون، صورت افراد لاغر نمی شود و به فرم دلخواه نمی رسد، عمل خارج کردن چربی صورت در راستای همین هدف انجام می شود. در این عمل بخشی از چربی صورت به منظور کوچک تر شدن لپ ها و بهبود و اصلاح انحنای چهره، خارج می شود.

1 4 300x129 - خارج کردن چربی اضافی صورت | دکتر علی پرند

شیوه ی انجام عمل خارج کردن چربی صورت

این عمل جراحی هم با بی حسی موضعی قابل انجام است و هم می تواند با بیهوشی عمومی انجام شود. اینکه عمل با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی صورت بگیرد منوط به تشخیص پزشک متخصص می باشد. مدت زمان عمل خارج کردن چربی صورت کوتاه است و معمولا نزدیک به ۳۰ دقیقه یا ۱ ساعت به طول می انجامد.

از آنجا که این عمل به منظور زیباتر شدن و جوان تر شدن صورت انجام می شود، به همین منظور شکاف ایجاد شده نیز در جایی ایجاد می شود که به هیچ وجه در معرض دید نباشد. برای خارج کردن چربی صورت، شکاف کوچکی در داخل دهان بیمار ایجاد می شود. چربی ها از طریق همین شکاف خارج می شوند. در عمل خارج کردن چربی صورت، میزان چربی که از صورت خارج و تخلیه می شود، کاملا بنا به نظر و تشخیص پزشک معالج می باشد. پزشک با در نظر گرفتن ساختار زیبایی صورت آن میزان از چربی را تخلیه خواهد کرد که به زیبایی صورت بیفزاید.

پس از تخلیه، شکاف را بخیه می زنند. بخیه ها در این عمل به صورت جذبی می باشند و پس از مدتی جذب خواهند شد و احتیاجی نیست که کشیده شوند.

2 4 300x224 - خارج کردن چربی اضافی صورت | دکتر علی پرند

پس از عمل خارج کردن چربی صورت

 • پس از آنکه این عمل را انجام دادید احتیاج و الزامی به بستری شدن نیست. بیمار همان روز پس از عمل می تواند به خانه برگردد.
 • توجه داشته باشید که ممکن است پس از عمل خارج کردن چربی صورت تا چند روز درد را تجربه کنید و احساس درد داشته باشید. معمولا این درد خفیف است. در صورتی که دردهای پیش آمده برای شما آزاردهنده بود می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید تا درد کمتر شود و شما آرام تر گردید.
 • در نظر داشته باشید که احتمال دارد که در روزهای آغازین پس از عمل، محل بخیه و زخم خونریزی کند اما این طبیعی است و مسئله ی نگران کننده ای نخواهد بود.

پس از گذشت چند روز جای بخیه و زخم ایجاد شده کاملا از بین خواهد رفت و هیچ نشانه ای از زخم نخواهد ماند.

GettyImages 1125861366 300x188 - خارج کردن چربی اضافی صورت | دکتر علی پرند

این عمل برای چه کسانی مناسب است؟

این عمل برای آن دسته از افرادی که صورت های چاقی دارند و به دنبال کوچک کردن گونه های خود می باشند، گزینه ی بسیار مناسبی است. اما برای پاسخی دقیق تر به این پرسش لازم است در کنار این مورد به موارد دیگری نیز اشاره کنیم تا افراد انتخاب دقیق تر و درست تری داشته باشند:

 • این عمل برای آن دسته از افرادی که صورتی پهن دارند و به دنبال آن هستند که زوایای صورتشان مشخص شود، مناسب می باشد.
 • افرادی که گونه هایی گوشتالو و چاق دارند، می توانند یکی از متقاضیان این عمل باشند.
 • آن دسته از افرادی که به سبب بالا رفتن سن، لپ ها وگونه هایشان شکلی آویزان پیدا کرده است، می توانند به وسیله ی خارج کردن چربی صورت به نتیجه ی دلخواهشان برسند.
 • این عمل از آن دسته عمل هایی محسوب می شود که برای افراد غیرسیگاری مناسب است و افراد غیرسیگاری نتیجه ی بهتر و مطلوب تری می گیرند.
 • و در پایان لازم است اشاره کنیم که عمل خارج کردن چربی صورت برای آن دسته از افرادی که بدن سالمی دارند و وزنشان نیز ثابت است و نوسانات وزنی ندارند، گزینه ی مناسبی خواهد بود.

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) | دکتر علی پرند

ذات بشر این گونه است که زیبایی را دوست دارد و در پی زیبایی است. رشد و پیشرفت علم پزشکی این امکان را فراهم کرده است تا بشر به زیبایی نزدیک و نزدیک تر شود. بینی یکی از اعضای بدن است که نقش مهمی در زیبایی چهره ایفا می کند. در این مقاله به ارائه ی توضیحاتی درباره عمل جراحی زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد که بهتر است این جراحی توسط یک پزشک  فوق تخصص جراح پلاستیک انجام گردد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

1 2 300x169 - جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) | دکتر علی پرند

جراحی زیبایی بینی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، بشر به دنبال زیبایی است. به همین سبب این عمل برای آن دسته از افرادی که از فرم بینی خود ناراضی هستند و به دنبال زیباتر شدن می باشند، مناسب است. علاوه برای این عمل جراحی زیبایی بینی می تواند مشکلات و اختلالاتی را نیز برطرف نماید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • افرادی که دچار مشکلات ساختاری در بینی می باشند، گزینه ی مناسبی برای این عمل هستند.
 • عمل جراحی زیبایی بینی برای آن دسته از افرادی که بینی شان آسیب دیده است، مناسب می باشد.
 • برخی از مشکلات تنفسی افراد با این عمل برطرف خواهد شد.

مهم ترین تغییرات بینی پس از عمل زیبایی بینی

خوب است بدانید که معمولا هدف اصلی از عمل جراحی زیبایی بینی، تغییرات ظاهری آن است. این عمل تغییراتی را در اندازه، فرم، شکل و ظاهر کلی بینی ایجاد خواهد کرد. در صورت تبحر و تجربه ی پزشک، این عمل می تواند بهترین و مثبت ترین تغییرات را در ظاهر بینی ایجاد کند و سبب بهبود ظاهر فرد گردد.

روش های انجام عمل جراحی زیبایی بینی

این عمل معمولا یا یکی از روش های زیر انجام می گردد:

جراحی زیبایی بینی با استفاده از روش بسته

این روش را می توان یکی رایج ترین شیوه های عمل زیبایی بینی دانست. در این روش همه ی برش های مورد نظر در داخل بینی ایجاد می شود. به سبب برش های داخلی، زخم ها نیز داخلی می باشند. اگرچه در روش جراحی بسته برش ها داخلی و پنهان می باشند اما پزشک تا حدی دسترسی به نقاط مختلف بینی دارد و همین دسترسی باعث می شود تا بتواند به بخش های مختلفی که مربوط به ساختار و زیبایی بینی است،  اشراف داشته باشد.

جراحی با استفاده از روش باز

همان طور که از نام این روش معلوم می شود در این روش، میزان دسترسی پزشک به استخوان ها و غضروف های بینی بسیار گسترده می باشد و همین دسترسی کامل و گسترده سبب می شود تا پزشک به بخش مختلف بینی کاملا مسلط باشد و بتواند اندازه و فرم قسمت های بیشتری از بینی را تغییر دهد. به دلیل اینکه این روش باز می باشد، ممکن است محل زخم ها بر روی بینی باقی بماند. در این شیوه، پزشک برشی در قسمت غضروف بین دو بینی ایجاد می کند. این برش به جراح اجازه می دهد تا بتواند پوست بینی را بلند کند و با دقت و تسلط زیاد، غضروف را شکل دهد. پس از بهبودی، زخم بسیار کوچکی به جا می ماند.

شیوه ی انجام عمل جراحی زیبایی بینی

در آغاز بیمار تحت بیهوشی یا بی حسی قرار می گیرد. سپس جراح برش های کوچکی را داخل سوراخ های بینی ایجاد می نماید. برش این اجازه را به پزشک می دهد که بتواند پوست بینی را بالا ببرد و به غضروف زیرین و استخوان دسترسی یابد. سپس جراح اقدام به برداشتن یا صاف نمودن بافت مورد نظر می کند. جراح تلاش می کند که در جریان این تغییرات، بافت های اطراف کمترین آسیب را ببینند. در انتها و پس از تکمیل فرایند تغییر، جراح پوست را بر روی خطوط جدید بینی می گذارد و برش های ایجاد شده را می بندد.

3 3 e1657368500380 300x204 - جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) | دکتر علی پرند

مراقبت های پس از عمل زیبایی بینی

به منظور نتایج بهتر و نیز تسریع در روند درمان، باید مراقبت های زیر را به دقت انجام دهید:

 • تا ۴۸ ساعت بهتر است استراحت مطلق داشته باشید.
 • از غذاهای نرم که دارای فیبر و مواد مغذی می باشند، استفاده کنید.
 • تا وقتی که بینی تان پانسمان دارد، از شستن صورت و همچنین دوش گرفتن پرهیز کنید.
 • به دستور و توصیه ی پزشک باند و گازهای استریل را تعویض نمایید.
 • از انجام حرکات سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • به منظور کاهش تورم، از مصرف سدیم اجتناب کنید یا مصرف سدیم را به حداقل برسانید.