جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

شیوه ی انجام جراحی زیبایی شکم

این عمل با نظر پزشک و با بررسی شرایط بیمار می تواند از طریق بیهوشی عمومی، تزریق آرام بخش یا بیهوشی داخل وریدی صورت گیرد. برای جراحی زیبایی شکم، برشی افقی روی شکم ایجاد می شود. این برش پایین تر از ناف و بالاتر از موهای ناحیه تناسلی می باشد.

 درباره ی اندازه ی این برش باید بگوییم که اندازه ی آن متناسب با مقدار چربی و بافتی که لازم است برداشته شود، می باشد. پس از اینکه برش متناسب روی سطح شکم و در محل مورد نظر ایجاد شد، پوست برداشته می شود و می توان به عضلات قسمت زیر شکم دسترسی پیدا کرد و اعمال مربوط به ترمیم را انجام داد. علاوه بر این برش، ممکن است نیاز باشد تا برش دیگری هم ایجاد شود. 

 

این برش در نزدیکی ناف و به منظور برداشتن بافت و چربی های اضافی قسمت بالایی شکم ایجاد می شود. در ادامه و پس از برداشت چربی و پوست، پوست را بخیه می زنند. لازم است بدانید که در انجام جراحی شکم، ناف جابه جا می شود و در پاره ای از موارد لوله ی تخلیه به مدت چند روز زیر پوست باقی خواهد ماند.

 

لطفا در صورت نیاز به مشاوره مستقیم با آقای دکتر اطلاعات زیر را وارد نمایید

مراقبت های پس از انجام جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم معمولا بین 1 تا 5 ساعت به طول می انجامد. لازم است بیمار شب را در بیمارستان بستری شود. البته توجه داشته باشید که شرایط عمومی بیمار مشخص می کند که تا چه مدت نیاز به بستری وجود دارد.

برای مراقبت های مربوط به ناحیه ی جراحی و لوله ی تخلیه لازم است با پزشک مشورت کنید و پزشک توصیه های لازم را به بیمار ارائه خواهد کرد.

برای مصرف داروهای موضعی و نیز داروهای کاهش عفونت باید با پزشک مشورت کنید.

در روزهای آغازین پس از جراحی شکم باید به پهلو دراز بکشید.

نیاز به داشتن همراه در روزهای آغازین پس از عمل الزامی است و سبب تسریع در روند بهبودی شما خواهد شد.

با مشورت پزشک از شکم بندهای مخصوص استفاده کنید و درباره ی مدت زمان استفاده نیز حتما با پزشک مشورت نمایید.

توجه داشته باشید که استعمال دخانیات و مصرف الکل اثر منفی بر روند بهبودی شما خواهند گذاشت. لازم است حداقل سه ماه پس از جراحی زیبایی شکم از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری نمایید.

جراحی زیبایی شکم

مزایای انجام جراحی زیبایی شکم

اگرچه جراحی زیبایی شکم، در زیر مجموعه ی جراحی های زیبایی قرار می گیرد. اما در پاره ای از موارد خاصیت ترمیمی نیز دارد و می تواند به بازسازی آسیب ها کمک کند. در ادامه به برخی از این مزایا اشاره خواهیم کرد:

جراحی در شکم می تواند به بهبود و ترمیم ناهنجاری هایی که به دنبال چاقی، اضافه وزن، بارداری، تومورها، تروما و دیگر بیماری ها ایجاد شده است، کمک کند. این جراحی می تواند به بهبود و اصلاح عملکرد عضلات شکمی کمک کند.

در صورت وجود نقص یا عیب هایی در ساختار شکم، جراحی شکم کمک کننده میباشد و سبب بهبود و اصلاح این ناحیه خواهد شد. یکی دیگر از مزیت های جراحی زیبایی شکم، ترمیم و بهبود فتق شکم می باشد که به دنبال جراحی های پیشین ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *