جراحی فک و صورت

این جراحی ها جهت اصلاح اختلالات استخوانی فک و صورت انجام شده که متعاقبا بروز ظاهری بر شکل سر و صورت دارند که شامل جراحی های درمانی و زیبایی میباشند .

الف) جراحی های درمانی در دو مقوله بزرگ متفاوت انجام میشود که شامل جراحی جهت شکستگی های استخوانهای سر و صورت متعاقب تصادفات و ضربات میباشند که در صورت عدم اصلاح باعث ایجاد بدشکلی این ناحیه بصورت ماندگار خواهد شد .

گروه دوم جراحی درمانی جهت برداشت تومورهای بدخیم و خوش خیم بافت نرم و بافت سخت سر و صورت که معمولا جهت شکل دهی مجدد نیاز به ترمیم های مورد نیاز از بافت های مجاور و شاید دور از دسترس بدن خود فرد دارد.

ب) جراحی های زیبایی : جهت اصلاح بدشکلی و بد قرار گیری دندان ها بر روی هم انجام میشود . این جراحی ها شامل ژنیوپلاستی (جلوکشیدن چانه ) ، جراحی های اورتوگناتیک (اصلاح قرارگیری دندانها بر روی هم ) و…. میباشد.

ج) کرانیوپلاستی (بازسازی صورت و جمجمه) : گاها به علت اختلالات تکاملی و ژنتیکی نوزاد متولد شده دچار نواقصی در شکل گیری صورت و جمجمه میباشند که این نواقص گاها اورژانس جراحی بوده و برای رشد و تکامل مغز نیاز به جراحی فوری تری دارند .

گاها این اختلالات با رشد فرد تشدید میابد پس بهتر است در سنین پایین تر که شکل دهی استخوانها ساده تر میباشند این جراحی صورت پذیرد که معمولا توسط تیم متخصصین جراحی مغز و اعصاب و فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام میشود .

در بعضی از مواقع متعاقب ضربات و جراحی های تومورهای مغزی قسمتی از استخوانهای جمجمه و صورت برداشته شده و یا ازبین میروند که در این مواقع نیز با استفاده از استخوانهای خود فرد یا پروتزها نواقص جمجمه و صورت اصلاح میگردند.

پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *