پروتز سینه

پروتز سینه

پروتز سینه در خانم هایی که از کوچکی سینه رنج میبرند حجم دهی به سینه برای رفع این مشکل بسیار کاربردی و قابل اهمیت است ، جهت حجم دهی میتوان از تزریق چربی به سینه و یا پروتز استفاده نمود . پروتز امروزه پیشرفت های زیادی در تولید به چشم دیده است که این باعث کاهش عوارض و معضلات قبلی مربوط  به پروتز شده است و نگرانی های قبلی مرتبط با استفاده از پروتز را کاهش داده است .

سینه بدون تردید نقش مهمی در زیبایی اندام زنان دارد. اهمیت بالای سینه سبب شده است تا زنان نسبت به این عضو حساسیت زیادی داشته باشند و با دقت بیشتری آن را از نظر زیبایی و تناسب بررسی نمایند. بسیاری از زنان از نامتقارن بودن، کوچکی، شل بودن، افتادگی و دیگر مشکلات سینه هایشان ناراضی می باشند و به دنبال راهی هستند تا این مشکلات را برطرف نمایند. 

قرار دادن پروتز سینه، یکی از راه های درمانی به شمار می رود که به فرم دهی، زیبایی سینه ها و در نهایت به زیبایی اندام منجر می شود.

پروتز سینه

منظور از قرار دادن پروتز چیست؟

عمل قرار دادن پروتز سینه، عملی می باشد که به منظور بزرگ و حجیم شدن اندازه ی سینه ها انجام می گیرد. قرار دادن پروتز در پشت بافت طبیعی پستان انجام داده می شود. این پروتزها به صورت کیسه هایی شبیه پستان می باشند و از نظر مواد تشکیل دهنده در سه نوع دسته بندی می شوند. 

این انواع عبارتند از: پروتزهای سالینی موسوم به آب نمکی، پروتزهای سیلیکونی، پروتزهای ترکیبی که ترکیبی از آب نمکی و سیلیکونی می باشد. محل قرار دادن پروتز در قسمت بالایی عضله ی سینه یا پایین آن می باشد. 

این عمل از جمله عمل هایی محسوب می شود که بعضی افراد با هدف زیبایی آن را انجام می دهند و برای برخی افراد نیز جنبه ی درمانی دارد.

پیش از عمل قرار دادن پروتز سینه

پیش از قرار دادن پروتز ، لازم است که بین پزشک و متقاضی عمل، جلسه ای تشکیل شود و در این جلسه پیرامون بافت سینه، اندازه ی طبیعی سینه ها، عرض سینه، فرایند جراحی، دوره ی نقاهت، میزان تجربه ی پزشک و علاقه و خواست متقاضی گفت و گویی صورت گیرد. 

در این جلسه ی مشاوره، جنس، سایز و فرم پروتز مناسب برای متقاضی انتخاب خواهد شد. همچنین لازم است که متقاضی آزمایش های قبل از عمل را به صورت کامل و دقیق انجام دهد.

پروتز سینه

لطفا در صورت نیاز به مشاوره مستقیم با آقای دکتر اطلاعات زیر را واردنمایید

شیوه ی قرار دادن پروتز سینه

عمل پروتز سینه از جمله عمل هایی می باشد که کمترین تهاجم را دارا می باشد و از این نظر عملی ایمن محسوب می شود. این عمل به وسیله ی بیهوشی عمومی صورت می گیرد. قرار دادن پروتز به چند شیوه انجام می شود. 

این تعدد شیوه ها با توجه به نوع برش در سینه ها برای قرار دادن پروتز صورت میگیرد. برش ها با توجه به تکنیک و شیوه ی جراحی، فرم سینه ها و اندازه ی پروتزها در نواحی گوناگونی ایجاد می شود.

نوع جراحی 

 این برش ها عبارتند از : برش در قسمت زیر سینه، برش در قسمت زیر هاله ی نوک سینه ها، برش در قسمت بالای شکم و برش در قسمت زیر بغل.

پروتز سینه

مراحله اول 

پس از اینکه برش ها در قسمت مورد نظر ایجاد شد، پروتزها در سینه ها قرار داده می شوند. محل قرار دادن پروتز به شکل و فرم اولیه ی سینه بستگی دارد. این پروتزها را می توان در قسمت پشت بافت ماهیچه ی سینه یا قسمت زیر پوست و بخش بافت نرم سینه قرار داد.

احتیاط ها در مراحل جراحی 

 قرار دادن پروتز سینه در قسمت پشت عضلات سینه برای آن دسته از کسانی که سینه های کوچکی دارند، مفید است. زیرا اگر پروتز برای این افراد در زیر پوست قرار داده شود، احتمال این وجود دارد که لبه های پروتز از زیر پوست معلوم و مشخص باشد. قرار دادن پروتز برای آن دسته از افرادی که دچار افتادگی سینه می باشند، بهتر است زیر پوست و بافت نرم سینه و روی ماهیچه های سینه انجام شود.

مرحله دوم 

پس از قرار دادن پروتز ، برش ها را بخیه می زنند و روی سینه ها را پانسمان می کنند. مدت زمان این عمل معمولا بین 2 الی 5 ساعت می باشد.

 

توضیحات روش جراحی دکتر پرند

کارگذاری پروتز از برشهای متفاوت و در محل های متفاوت قابل انجام است که به اختصار از آنها نام برده میشود

الف) برش زیر سینه

ب) برش دور هاله سینه

ج) برش زیر بغل

د) برش ناف (این روش تنها در پروتزهای قابل تزریق صورت می پذیرد )

محل های قرارگیری پروتز متنوع بوده که به اختصار شامل :

الف) زیر بافت سینه

ب) زیر عضله سینه

ج) زیر بافت و عضله ( DUAL PLAN )

می باشد.

خیر، پروتز هیچ نقشی در بروز سرطان سینه ندارد.

خیر ، هیچ الزامی برای تعویض پروتز بعداز زمان مشخص وجود ندارد.

خیر ، در نسل جدید پروتز همچنین مواردی گزارش نشده است.

بله ، بهتر است بررسی سینه بعدازتعبیه پروتز با MRI انجام شود.

بله ، در موارد قرارگیری پروتز در Dual Plan از نظر قوام و ماندگاری بهتر است .

مراقبت های لازم پس از قرار دادن پروتز سینه

بهتر است پس از انجام این عمل، مدتی را به صورت نیمه نشسته استراحت نمایید. این حالت به راحتی و کاهش تورم پس از عمل کمک خواهد کرد.

لازم است به مدت شش ماه الی یک سال از سوتین های مخصوصی که به این منظور طراحی شده اند، استفاده کنید. این سوتین ها باعث میشود تا هم سینه ها فرم بهتری پیدا کنند و هم تورم و التهاب سینه ها را کاهش می دهند.

پروتز سینه

بهتر است چند روز پس از عمل را استراحت نمایید و تا یک ماه از فعالیت های سنگین خودداری کنید. تا زمانی که پانسمان روی سینه ها وجود دارد، نباید سینه ها را در معرض آب و خیس شدن قرار دهید. پس از برداشتن پانسمان، می توانید استحمام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *