دکتر علی پرند 
فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

صفر تا صد جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 تمایل به ظرافت و زیبایی اندام ها یکی از مهمترین اغراضی است که از روزگاران گذشته تا کنون وجود داشته است. افراد همواره تلاش می کنند تا با اعمال جراحی زیبایی تنه و اندام ها و فرم دهی به بدن خود، زیبایی ظاهری بدن خود را بهبود ببخشند.لازم به ذکر است بدانید پوست بدن به مرور زمان دچار افتادگی و برخی نواقص شده و از زیبایی آن کاسته می شود. همچنین شادابی و جوانی اعضای بدن از بین رفته و پوست بدن حالت کشسانی به خود می گیرد. در این حالت توصیه می شود شخص به اعمال جراحی زیبایی تنه و اندام ها اقدام نماید.

گاهی اوقات برخی عوامل و عناصر نظیر رژیم غذایی نادرست، کاهش وزن چشمگیر و … سبب افتادگی پوست می شود. افتادگی پوست اغلب در برخی نواحی صورت، بالای بازوها، شکم، باسن، سینه و … رخ می دهد که با استفاده از جراحی زیبایی تنه و اندام ها قابل اصلاح می باشد. در این مقاله دکتر علی پرند فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی  به معرفی انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها و تاثیر آنها بر روی زیبایی ظاهری بدن می پردازد.

2 5 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

لیپوماتیک به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 

یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها، لیپوماتیک است. این جراحی زیر مجموعه ای از پیکر تراشی است که به منظور تناسب اندام در فرد انجام می شود. این جراحی اغلب بر روی پهلو و شکم قابل اجرا بوده و شکل و فرم دلخواه در اندام فرد ایجاد می کند.

به عبارتی، عمل لیپوماتیک یکی از پرکاربردترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است. این جراحی یک روش مدرن و غیر تهاجمی است. در خلال این روش چربی های زائد از بدن خارج شده و بر جذابیت و زیبایی بدن افزوده می شود. این جراحی به صورت موضعی و فاقد هرگونه عوارض جانبی است.

لیپوماتیک یک عمل زیبا سازی است که بر روی نقاط مختلف بدن مانند سینه، شکم، لگن و … قابل اجرا می باشد. چنانچه حجم گسترده ای از چربی در قسمت هایی از بدن یافت شود افراد می توانند با جراحی آن را دفع کرده و تناسب بدن را حفظ نمایند.

لازم به ذکر است بدانید لیپوماتیک به عنوان زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها، از فواید و مزایای بسیاری برخوردار می باشد. برخی از مهمترین مزایای این جراحی عبارتند از:

 • روشی ایمن برای فرم دهی به اندام و بدن
 • کاهش درد نسبت به سایر جراحی های زیبایی
 • لیفت نسبی پوست
 • کوتاه بودن مدت زمان جراحی
 • سرعت در حصول نتیجه جراحی
 • کم هزینه بودن
 • کاهش دوره نقاهت نسبت به سایر جراحی ها
مزیت های لیپوماتیک شکم

 

 

لیپوساکشن و مزایای آن

 

 از دیگر انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها، لیپوساکشن یا چربی کشی است که در خلال آن چربی از بخش های مختلف بدن همچون شکم، باسن، ران و … خارج می شود. این جراحی علاوه بر کاهش وزن بدن منجر به فرم دهی و شکل دهی هر چه بهتر بدن می شود.

لازم به ذکر است بدانید لیپوساکشن زیر مجموعه ای از پیکرتراشی است که با استفاده از آن، بافت چربی در بخش های مختلف بدن دفع می شود. این جراحی با استفاده از بی حسی موضعی انجام شده که به حفظ زیبایی و خوش حالتی بدن فرد کمک شایانی می کند.

لیپوساکشن که زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها است، بر روی تمام افراد مرد و زن قابل اجرا میباشد. هدف اصلی افراد از انجام این جراحی، از بین بردن چربی های زائد اطراف شکم، پهلو، ران و دیگر نقاط بدن می باشد.

شایان ذکر است بدانید لیپوساکشن که یکی از معمول ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است، از فواید و مزایای بسیاری برخوردار می باشد. برخی از مهمترین مزایای این جراحی عبارتند از:

 • زیبایی ظاهری و جذابیت فوق العاده اندام ها
 • کاهش درد و تورم نسبت به سایر جراحی ها
 • کاهش هزینه
 • کوتاه بودن مدت زمان جراحی

 

3 2 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

لیفت گردن به عنوان یکی از بهترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها:

 

یکی دیگر از کاربردی ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها که بر جذابیت و زیبایی ظاهری فرد تاثیر فوق العاده ای دارد، لیفت گردن است. در خلال این جراحی پوست زائد و چربی اضافه اطراف گردن از بین رفته و علائم پیری در فرد کاهش می یابد.

لازم به ذکر است بدانید برخی عوامل منجر به بروز چین و چروک بر روی گردن می شود. این موارد عبارتند از: وراثت، شرایط محیطی، استرس و اضطراب، سن و …. چنانچه افراد شاهد بروز این عارضه باشند می توانند با استفاده از لیفت گردن به عنوان زیر مجموعه ای از روش های جراحی زیبایی تنه و اندام ها به برطرف کردن آن اقدام نمایند.

لیفت گردن که به عنوان یکی از کاربردی ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها شناخته شده به روش های مختلف قابل اجرا میباشد. این جراحی از فواید و مزایای بسیاری برخوردار می باشد که برجسته ترین این مزایا عبارتند از:

 • جوان سازی گردن
 • کاهش ظاهر ناخوشایند پوست گردن
 • از بین رفتن بافت های چربی اضافه در زیر چانه
 • سفت و محکم شدن پوست گردن
 • سفت شدن ماهیچه گردن
 • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی

نکته: لیفت گردن بر روی افزایش اعتماد به نفس فرد تاثیر فوق العاده ای دارد. از این رو، توصیه می شود این عملیات توسط یک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام شود.

4 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

پیکرتراشی و مزایای آن

 

 جراحی زیبایی تنه و اندام ها بر بخش های مختلف بدن قابل اجرا است. یکی از این جراحی ها، پیکرتراشی است. در خلال این روش، چربی های موضعی از بدن تخلیه شده و بدن متناسب با سلیقه شخص و رعایت اصول و استانداردهای لازم فرم دهی می شود.

پیکرتراشی به عنوان زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها، یک روش تهاجمی است. با استفاده از این روش می توان چربی های موجود در قسمت های مختلف بدن را خارج و بدن را لاغر کرد. این جراحی بر روی اکثر قسمت های بدن نظیر شکم، پهلو، بازو، غبغب، باسن و … قابل اجرا می باشد.

پیکرتراشی که منجر به فرم دهی اندام های مختلف بدن می شود با دو روش لیپوماتیک و لیپولیز انجام می شود. هر یک از این روش ها از کاربردها و فواید خاصی برخوردار است و بر روی جذابیت بدن تاثیر فوق العاده ای دارد.

به طور کلی، پیکرتراشی که یکی از انواع روش های جراحی زیبایی تنه و اندام ها است دارای فواید و مزایای بسیاری می باشد. برخی از مهمترین این مزایا عبارتند از:

 • فرم دهی جذاب و زیبا به بدن
 • از بین رفتن چربی های اضافه در بدن
 • کاهش تورم و ترشحات
 • کاهش احتمال بروز عفونت
 • روشی ایمن و کارامد
 • فاقد درد
 • هزینه کم
 • تسریع دوران بهبودی

نکته: به منظور بروز نتایج مطلوب و دلخواه پیکرتراشی، توصیه می شود این تکنیک توسط جراح و فوق تخصص جراح پلاستیک انجام شود.

5 1 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

رفع افتادگی بازو با استفاده از جراحی زیبایی تنه و اندام ها:

 

یکی از عارضه هایی که افراد از آن رنج می برند، افتادگی بازو یا شل شدن پوست بازو است. این عارضه ظاهری ناخوشایند و نامطلوب بر روی فرم ظاهری بدن ایجاد می کند. برای رفع این عارضه راهکارهای درمانی متعددی وجود دارد. موثرترین روش درمان، لیفت یا جراحی بازو است که زیر مجموعه ای از انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها به شمار می رود.

جراحی زیبایی بازو یکی دیگر از انواع رایج و شایع جراحی زیبایی تنه و اندام ها می باشد. تکنیکی موثر برای کوچک کردن و تراشیدن بازوهای بزرگ است. این جراحی بسیار تاثیرگذار و فاقد خطر است. علاوه بر افزایش جذابیت ظاهری فرد منجر به افزایش اعتماد به نفس وی نیز می شود.

لیفت بازو نوعی جراحی زیبایی است که بافت چربی اضافه را برداشته و پوست بازو را خوش حالت و سفت می کند. به عبارتی، افتادگی بازو که در اثر عوامل مختلف نظیر افزایش سن، کاهش وزن و … بروز می یابد با تکیه بر برخی انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها قابل بهبود و درمان می باشد.

دلایل بروز افتادگی بازو در افراد مختلف عبارتند از:

 • ژنتیک و وراثت
 • کاهش وزن
 • افزایش سن

جراحی بازو به عنوان زیر مجموعه ای از انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها دارای مزایای بسیاری است. مهمترین آنها عبارتند از:

 • جوان سازی بازو
 • فرم دهی بازو
 • سفت شدن بازو
 • صاف و یکدست شدن پوست بازو
 • ترمیم ساختار بازو
6 2 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

همه چیز درباره برداشتن چربی بازو

 

همانطور که میدانید افتادگی بازو اغلب به سبب شل شدن پوست بازو و وجود چربی های اضافه در بازو رخ می دهد. مهمترین راهکار درمانی برای رفع افتادگی و برداشتن چربی بازو، لیفت بازو است که به عنوان زیر مجموعه ای از انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها شناخته شده است.

در خلال لیفت بازو برخی علامت ها بر روی بازو زده شده و توسط پزشک متخصص برش داده می شوند. در واقع، این برش ها چربی هایی هستند که ظاهر ناخوشایندی را در بازو ایجاد می کنند. این جراحی با استفاده از بی حسی موضعی یا بیهوشی قابل اجرا می باشد.

یکی از مهمترین و برجسته ترین مزایای برداشتن چربی بازو با استفاده از لیفت بازو است. این روش که به عنوان یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها شناخته شده، برای سفت شدن بازو کاربر دارد. لاغر و سفت شدن بازو نه تنها بازو را از شل شدگی نجات می دهد بلکه سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

به طور کلی، جراحی زیبایی تنه و اندام ها دارای انواع مختلفی است و برای قسمت های مختلف بدن قابل اجرا می باشند. بررسی ها نشان داده چربی های بازو از جمله مقاوم ترین چربی های بدن هستند. لذا با استفاده از لیفت بازو در کوتاه ترین زمان ممکن، چربی های ناحیه بازو برداشته شده و تناسب و زیبایی به اندام باز می گردد.

7 1 e1706089009586 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

جراحی زیبایی تنه و اندام ها راهکاری برای لاغری بازو

 

لاغری بازو یکی از مهمترین خواسته های افرادی است که داری بازوهای شل، چاق و افتاده هستند. این عارضه که در مرد و زن رخ داده با استفاده از جراحی زیبایی تنه و اندام ها قابل اصلاح می باشد. یکی از بهترین روش های جراحی بازو، لیفت بازو است.

به عبارتی، لیفت بازو روشی است که امروزه با استقبال زیادی مواجه شده است. این جراحی از طریق برداشتن چربی های اضافه بازو و رفع عیوب ظاهری بازو سبب حفظ تناسب اندام و افزایش زیبایی و جذابیت ظاهری فرد می شود.

عمل لیپوماتیک یا لیفت بازو که یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است نتیجه آن در سریع ترین زمان ممکن حاصل می شود. از طریق این جراحی، جلوه بد بازو اصلاح شده و فرم بازو متناسب با اندام فرد می باشد.

یکی از مهمترین مزایای لیفت و لیپوماتیک بازو این است که نسب به سایر روش های جراحی زیبایی تنه و اندام ها دارای ماندگاری طولانی تری است. چنانچه این جراحی توسط نیروی متخصص و مجرب انجام شده و اصول و مراقبت های پس از جراحی بازو به درستی رعایت شوند ماندگاری و نتیجه آن به صورت دائمی خواهد بود.

8 e1706089239715 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

جراحی زیبایی شکم به عنوان یکی از موثرترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 

همانطور که می دانید یکی از مهمترین خواسته های افراد داشتن فرم بدنی متناسب و جذاب است. شکم یکی از مهمترین قسمت های بدن است که بر روی زیبایی ظاهری اندام تاثیر فوق العاده ای دارد. شلی و افتادگی شکم از شایع ترین عارضه هایی است که افراد از آن رنج می برند. این عارضه با استفاده از جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی به عنوان یکی از بهترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها قابل درمان می باشد.

لازم به ذکر است بدانید جراحی زیبایی شکم از دیگر انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است که با هدف لاغری و سفت کردن شکم انجام می شود. در خلال این جراحی پوست و چربی زائد از نواحی اطراف شکم برش داده شده و فرم ظاهری شکم به صورت ایده آل خواهد شد.

به عبارتی، جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی نوعی جراحی کم خطر است که بر روی تناسب و زیبایی اندام تاثیر فوق العاده ای دارد. در طی این جراحی، ماهیچه های شکم سفت شده و چربی های زائد آن خارج می شوند. این جراحی برای زنان و مردان به صورت مشترک قابل اجرا می باشد.

نکته: به منظور افزایش تاثیر و کارایی جراحی زیبایی تنه و اندام ها بر روی شکم این اقدام باید توسط پزشک متخصص انجام شود.

 

9 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

افتادگی شکم و نحوه درمان آن

 

افتادگی شکم یکی از شایع ترین عارضه هایی است که بر اثر عواملی نظیر چاقی بیش از حد و رژیم غذایی نادرست بروز می یابد. این عارضه در میان مرد و زن مشترک اما در میان مردان به مراتب بیشتر از زنان می باشد.

لازم به ذکر است بدانید افتادگی شکم با استفاده از راهکارهای درمانی مختلف قابل درمان می باشد. یکی از مهمترین و موثرترین روش های درمان این عارضه، جراحی شکم است که به عنوان یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها شناخته شده است.

جراحی لیپوماتیک یا جراحی شکم در واقع روش مدرنی برای از بین بردن چربی ناحیه شکم است. این جراحی که زیر مجموعه ای از انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است باید توسط پزشک متخصص انجام شود تا نتایج مطلوبی را به دنبال داشته باشد.

برخی از مهمترین مزایای جراحی برای رفع افتادگی شکم عبارتند از:

 • از بین رفتن چربی های اضافه در شکم
 • سفت شدن عضلات شکم
 • حفظ تناسب اندام
 • زیبایی و جذابیت اندام
 • کم هزینه
 • کوتاه بودن دوره نقاهت و بهبودی
10 e1706089479535 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

درمان جدا شدگی عضلات شکم با استفاده از جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 

جداشدگی عضلات شکم یا دو تکه شدن عضلات شکم عارضه ای است که در تمامی افراد رخ می دهد. اصلی ترین دلیل بروز این عارضه، ایجاد فشار بر روی عضلات شکم است. جداشدگی عضلات شکم با استفاده از راهکارهای متعدد قابل درمان است که بهترین و موثرترین آنها جراحی زیبایی تنه و اندام ها می باشد.

جداشدگی عضلات شکم در اثر عوامل و عناصر مختلف نمایان می شود که مهمترین آنها عبارتند از:

 • تغییرات هورمونی در دوران بارداری
 • رشد جنین و بزرگ شدن آن
 • افرادی که بارداری دو قلو یا چند قلو داشته اند
 • پرخوری در دوران بارداری و ورزش نکردن

جراحی جداشدگی عضلات شکم یکی از رایج ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها، بر روی زیبایی و تناسب اندام تاثیر فوق العاده ای دارد. این جراحی دارای مزایای بسیاری است که برجسته ترین آنها عبارتند از:

 • صاف و یکدست شدن شکم
 • رفع برجستگی شکم
 • نتایج دائمی و ماندگار

 

11 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

اصلاح افتادگی ران و نکات مربوط به آن

 

داشتن اندام ایده آل و زیبا در جذابیت ظاهری فرد تاثیر فوق العاده ای دارد. ران یکی از مهمترین قسمت های بدن است که بر روی تناسب اندام و جذابیت بدن تاثیرگذار است. در پاره ای از اوقات ران دچار شلی و افتادگی شده در این صورت نیازمند اصلاح و درمان می باشد. لیفت ران یا جراحی ران یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است که سبب اصلاح افتادگی ران می شود.

به عبارتی، یکی از محبوب ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها، لیفت ران است که در داشتن اندام ایده آل و جذاب به فرد کمک می کند. این جراحی بسیاری از نقص های ران را برطرف کرده و سبب سفت شدن و زیبایی ران می شود.

لیفت ران دارای انواع مختلف است که عبارتند از:

 • لیفت داخلی
 • لیفت ران داخلی پوست و چربی
 • لیفت ران دو طرفه
12 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

برداشتن چربی اضافه ران با استفاده از جراحی زیبایی تنه و اندام ها به چه صورت می باشد؟

 

ران یکی از برجسته ترین قسمت های بدن است که بیش از سایر اعضای بدن رشد کرده و چاق می شود. پرکاربردترین و موثرترین روش برای برداشتن چربی اضافه بدن ، لیپوماتیک است. به عبارتی، این روش برای رفع چربی های اضافه و حفظ تناسب و تقارن بدن بسیار مفید و کارآمد می باشد.

لازم به ذکر است بدانید لیپوماتیک ران زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها است و نه تنها بر روی بهبود ظاهر بدن بلکه در افزایش اعتماد به نفس و زیبایی و جذابیت ظاهری بیمار نیز تاثیر شگرفی دارد.

برخی از مهمترین مزایای لیپوماتیک ران به عنوان زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها عبارتند از:

 • ایمن و کارامد
 • کوتاه بودن دوران نقاهت و بهبودی
 • کاهش عوارض جانبی
13 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

رفع افتادگی پوست گردن و غبغب از دیگر انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 

همانطور که میدانید افتادگی پوست گردن و غبغب یکی از شایع ترین عارضه هایی است که در اثر افزایش سن و کاهش ناگهانی وزن رخ می دهد. این مسئله برای افراد به ویژه بانوان ناخوشایند و عذاب آور است و بر روی زیبایی آنها تاثیر نامطلوبی بر جای می گذارد. یکی از موثرترین روش های درمان این عارضه، جراحی افتادگی پوست گردن و غبغب است که به عنوان یکی از معمول ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها شناخته شده است.

لیفت غبغب که پرکاربردترین روش برای رفع افتادگی گردن و غبغب است با استفاده از روش های جراحی و غیر جراحی قابل اجرا می باشد. انتخاب و اجرای هر یک از این روش ها برای افراد به صورت متغیر و متفاوت است و تا حد زیادی به شدت این عارضه بستگی دارد.

پرکاربردترین نوع لیفت غبغب، لیفت با جراحی است که ماندگاری آن طولانی و دائمی است. این جراحی که یکی از بهترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها است دارای مزایای بسیاری است. مهمترین آنها عبارتند از:

 • جوانتر و شادابتر شدن صورت
 • از بین رفتن چین و چروک های زیر گردن
 • جذاب تر شدن گردن
 • از بین بردن چربی های اضافه زیر گردن
 •   ماندگاری بالا
14 جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

راهکارهای موثر برای از بین بردن چین و چروک گردن و نکات مربوط به آن

 

یکی از مهمترین علائم پیری، بروز چین و چروک گردن است که بر روی جذابیت و زیبایی ظاهری فرد تاثیرات نامطلوب و ناخوشایندی بر جای می گذارد. این عارضه با استفاده از روش های مختلف قابل درمان است. چنانچه برای درمان این عارضه از لیفت گردن به عنوان یکی از رایج ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها استفاده شود نتایج فوق العاده ای به دنبال دارد.

لیفت گردن یا جراحی ریتیدکتومی روشی است که در خلال آن چین و چروک های گردن از بین رفته و گردن صاف می شود. از مهمترین مزایای این جراحی عبارتند از:

 • از بین بردن چربی های اضافه در گردن و زیر چانه
 • سفت شدن عضلات گردن
 • اصلاح باندینگ عضلانی در گردن
otoplasty جراحی زیبایی تنه و اندام ها | صفر تا صد جراحی زیبایی اندام

 

جراحی و اصلاح سایز گوش به عنوان مدرن ترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها

 

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی زیر مجموعه ای از جراحی زیبایی تنه و اندام ها است که در خلال آن سایز و حالت گوش دچار تغییرات و تحولاتی می شود. این جراحی با هدف تناسب و تقارن گوش و توسط جراح متخصص و حرفه ای انجام می شود.

اصلاح سایز گوش با استفاده از جراحی، روشی منحصر به فرد است که در افزایش زیبایی و اعتماد به نفس فرد تاثیر فوق العاده ای دارد. این جراحی اغلب با بی حسی موضعی انجام شده و در خلال آن پوست اضافه گوش برداشته می شود. به طور کلی، جراحی و اصلاح سایز گوش به عنوان یکی از رایج ترین و پرکاربردترین انواع جراحی زیبایی تنه و اندام ها به منظور اصلاح بد شکلی و جراحات گوش صورت می گیرد.

در نهایت…

یکی از نکات مهم پیرامون جراحی زیبایی تنه و اندام ها، نحوه انجام و اجرای جراحی است. انتخاب جراح زیبایی متخصص و با تجربه می تواند در کیفیت و عملکرد جراحی تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. بنابراین توصیه می شود افرادی که قصد انجام هر یک از جراحی های فوق را دارند با انجام مشاوره در انتخاب پزشک دقت و اهتمام اساسی داشته باشند.