دسته بندی ها: جراحی زیبایی تنه و اندام ها

۴ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

جراحی زیبایی لیفت گردن

افزایش سن بر روی قسمت های گوناگونی از بدن تأثیر می گذارد. یکی از این قسمت ها گردن می باشد. با بالا رفتن سن، گردن دچار چین و چروک، شل شدن و افتادگی خواهد شد. لیفت گردن یکی از مناسب ترین و ماندگارترین روش ها به منظور جوان سازی گردن می باشد.

لیفت گردن چیست؟

به مرور زمان و با افزایش سن، میزان کلاژن سازی کاهش می یابد. از آنجا که کلاژن سبب جوان نگاه داشتن سلول ها می گردد، کاهش کلاژن سازی، پوست را به سمت افتادگی، شل شدگی، پیری و چین و چروک می برد. لیفت گردن روشی می باشد که پوست ناحیه ی گردن را می کشد. این امر موجب برطرف شدن افتادگی و شل شدگی پوست این ناحیه می شود و گردن را جوان تر و زیباتر نشان می دهد.

2 - جراحی زیبایی لیفت گردن

مزایای انجام جراحی لیفت گردن

جراحی لیفت گردن مزیت های متعددی دارد. این مزیت ها در ظاهر کسانی که این عمل را انجام می دهند، کاملا بارز و آشکار است. از مهم ترین مزایای این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود ظاهر فرد و بازگشت دوباره ی زیبایی، جوانی و شادابی.
 • برطرف شدن شل شدگی قسمتی از پوست زیر چانه.
 • رفع خط های چربی در پوست ناحیه ی گردن.
 • برطرف شدن غبغب
 • از بین رفتن افتادگی پوست گردن.
 • کاهش تجمع چربی های گردن و زیر چانه.

چه کسانی برای انجام عمل لیفت گردن مناسب می باشند؟

این عمل برای کسانی با شرایط زیر مناسب خواهد بود:

 • افرادی که از سلامت عمومی کافی برخوردار باشند. زیرا وجود برخی بیماری های زمینه ای ممکن است در روند بهبودی فرد و نیز نتایج حاصل از جراحی تأثیرگذار باشد.
 • این عمل برای آن دسته از افرادی که سیگاری نیستند و از استعمال دخانیات خودداری می کنند، مناسب تر است و نتایج مطلوب تری خواهد داشت.
 • بهتر است است کسانی که تصمیم به جراحی لیفت گردن می گیرند، انتظارات و توقعات واقع بینانه ای از این عمل داشته باشند.

3 8 - جراحی زیبایی لیفت گردن

روش انجام جراحی لیفت گردن

در ابتدا جراح بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد. از آنجا که هر یک از بیماران تغییرات خاصی را مد نظر دارند، جراح با توجه به شرایط، نیاز و خواسته های بیمار، بهترین و مناسب ترین روش را برمی گزیند. این جراحی از نظر برش به دو دسته تقسیم می شود: برش سنتی و برش محدود.

برشی سنتی به این صورت است که جراح از قسمت رویش مو در گردن برش را آغاز می کند. این برش تا نزدیک گوش امتداد می یابد. پس از اینکه برش مورد نظر ایجاد شد، چربی هایی که در قسمتی از گردن جمع شده بودند، در نواحی دیگر پخش می شوند. سپس بافت زیر پوست گردن در محل مناسب قرار می گیرد. در ادامه عضله های گردن و همچنین پوست ناحیه ی گردن جهت رفع افتادگی و شل شدگی، کشیده می شوند. سپس قسمت های اضافی خارج می گردند. در انتها به وسیله ی بخیه و همچنین چسب های مخصوص، برش ها بسته می شوند.

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، یکی از دیگر از برش ها در جراحی لیفت گردن، برش محدود می باشد. این برش همان طور که از نامش پیداست، محدود به چند برش در قسمت های نزدیک به گوش می باشد. برش محدود در مقایسه با برش سنتی معمولا نتایج غیرملموسی خواهند داشت.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

1 11 - جراحی زیبایی لیفت گردن

مراقبت های پس از عمل لیفت گردن

به منظور تسریع در روند بهبودی و همچنین حصول نتایج مطلوب و ماندگار در جراحی، ضروری است که مراقبت های پس از عمل را جدی بگیرید و آنها را به دقت انجام دهید:

 • در روزهای پس از جراحی، از ناحیه ی گردن که مورد جراحی قرار گرفته است، با دقت مراقبت نمایید و نسبت به هر گونه تغییر در آن حساس باشید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را به صورت منظم و دقیق مصرف نمایید. توجه داشته باشید که این داروها به منظور بهبودی شما و جلوگیری از عفونت تجویز شده اند.
 • مقداری ورم و کبودی پس از عمل لیفت گردن طبیعی می باشد. بهتر است برای کاهش میزان تورم ها، تا مدتی پس از این جراحی، سر را صاف نگاه دارید. همچنین به هنگام خواب و استراحت، سر را کمی بالاتر را سایر قسمت های بدن قرار دهید.
 • به علائم و نشانه ای که در ناحیه ی جراحی مشاهده می کنید، توجه داشته باشید و در صورتی که این علائم نگران کننده هستند، سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

۴ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

بهترین روش برای از بین بردن چروک گردن چیست ؟

گذشت زمان، تغییرات گوناگونی را در قسمت های مختلف بدن به وجود می آورد. ایجاد چین و چروک از جمله ی این تغییرات می باشد. یکی از قسمت های بدن که درگیر چروک های زیادی می شود، گردن می باشد. افراد بسیاری برای از بین بردن چروک گردن به درمان های مختلف روی می آورند. لیفت گردن یکی از مطمئن ترین روش ها برای از بین بردن چروک گردن می باشد. ما در این مقاله توضیحاتی را درباره ی این روش ارائه خواهیم کرد.

1 10 - بهترین روش برای از بین بردن چروک گردن چیست ؟

چرا گردن دچار چین و چروک می شود؟

برای آنکه شناخت و آگاهی درستی از چین و چروک های گردن داشته باشیم، بهتر است به چرایی و دلایل ایجاد چین و چروک در گردن بپردازیم. مهم ترین دلایل چروک روی گردن عبارتند از:

 • گذر زمان و افزایش سن، سبب تغییراتی در کلاژن سازی پوست می شود. از این رو چروک هایی در قسمت های مختلف پوست از جمله گردن ایجاد می شود.
 • نور خورشید اگرچه مزایا و فواید بسیاری دارد اما بررسی ها و مطالعات نشان داده است، کسانی که ساعت های طولانی در معرض نور آفتاب قرار دارند، دچار مشکلات پوستی می شوند. از جمله ی این مشکلات می توان به ایجاد چین و چروک در پوست صورت و گردن اشاره کرد.
 • کاهش وزن و لاغری در بسیاری از موارد، پوست گردن را درگیر می کند و چروک هایی را در گردن پدید می آورد.
 • مسائل ژنتیکی نیز می توانند زمینه ساز چین و چروک در گردن باشند.

برای از بین بردن چروک گردن چه روش هایی وجود دارد؟

برای از بین بردن چروک های گردن روش های متعددی وجود دارد. اما توجه باشید که همه ی این روش ها نتایج یکسانی ندارند. برخی از این روش های تأثیراتی کوتاه مدت و موقت دارند و پس از گذشت زمانی اندک، دوباره گردن به همان شکل سابق باز می گردد و دوباره چروک های روی گردن خود را نشان می دهند. از جمله روش های که به منظور از بین بردن چروک گردن انجام می شوند، می توان به بوتاکس، تزریق ژل، مزوتراپی و لیپوساکشن اشاره کرد.

2 10 - بهترین روش برای از بین بردن چروک گردن چیست ؟

چنان که پیش تر نیز اشاره کردیم بسیاری از روش هایی که برای از بین بردن چروک گردن انجام می شوند، نتایج و تأثیراتی کوتاه مدت دارند. در این میان، لیفت گردن، روشی می باشد که اثر آن ماندگارتر است و می تواند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشد.

روش انجام جراحی لیفت گردن برای از بین بردن چروک گردن

اگر به دنبال روشی برای از بین بردن چروک گردن به صورت دائمی می باشید، پیشنهاد ما به شما جراحی لیفت گردن می باشد. در این روش، جراح برش هایی را در ناحیه ی مورد نظر ایجاد می کند. این برش ها به پزشک امکان می دهد که بافت اضافه ی چربی را جدا کند. همچنین در صورت نیاز می تواند عضله های اضافه ی گردن را نیز بردارد. سپس جراح با سفت نمودن عضله ها، گردن را به فرم مطلوب نزدیک تر می کند. در ادامه پوست گردن کشیده می شود و قسمت های اضافه ی آن برش خواهد خورد. این کشیدگی منجر به از بین بردن چروک گردن می شود. برش هایی که جراح در این جراحی ایجاد می کند با توجه به تکنیک انتخابی می تواند در چند ناحیه باشد. این نواحی عبارتند از: قسمت جلوی گوش، قسمت زیرین و نزدیک گوش، قسمت پشت چانه، قسمت زیر چانه و بالای گردن.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

3 7 - بهترین روش برای از بین بردن چروک گردن چیست ؟

مراقبت های پس از جراحی به منظور  از بین بردن چروک گردن

اگر می خواهید روند بهبودی را با سرعت بیشتری طی کنید و در دوران نقاهت دچار مشکلات نشوید و همچنین نتایج حاصل از عمل، نتایج مطلوب و ماندگاری باشد، ضروری است که مراقبت های زیر را به دقت انجام دهید:

 • پزشک داروهایی را به منظور تسکین درد، التیام زخم ها و جلوگیری از عفونت تجویز می کند. این داروها را سر ساعت و به صورت دقیق و منظم مصرف کنید.
 • در روزهای آغازین پس از عمل تا حد امکان از تکان دادن گردن خودداری کنید.
 • توجه کنید که به هنگام خواب سرتان را در قسمتی بالاتر از سایر اندام ها قرار دهید.
 • بهتر است در ساعات اولیه ی پس از عمل، کسی را به عنوان همراه داشته باشید تا برخی کارها را انجام دهد. زیرا نباید به خودتان فشار بیاورید.
 • بهتر است حداقل یک ماه پس از عمل از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.

۴ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

بسیاری از نخستین تغییرات، نشانه ها و علائم افزایش سن و پیری در گردن نمایان می شوند. از جمله ی این تغییرات و نشانه ها می توان به افتادگی پوست گردن و پدید آمدن غبغب اشاره کرد. این تغییرات سبب می شود که ظاهر فرد از جوانی فاصله بگیرد و شخص سالخورده به نظر برسد. به منظور رفع افتادگی پوست گردن و غبغب روش های زیادی وجود دارد. اما لیفت گردن یکی از کارآمدترین روش ها می باشد که نتایج مطلوبی را برای شخص به همراه دارد.

1 9 - رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

دلایل ایجاد افتادگی پوست گردن و غبغب

افتادگی پوست گردن و غبغب دلیل واحدی ندارد. بلکه این تغییرات بنا به دلایل گوناگونی ممکن است رخ دهد. در ادامه به مهم ترین دلایل خواهیم پرداخت:

 • مهم ترین و رایج ترین دلیل تغییرات پوستی و ظاهری، افزایش سن می باشد. با بالا رفتن سن، پوست دچار تغییراتی خواهد شد. افتادگی پوست گردن و ایجاد غبغب از جمله تغییراتی می باشند که در ناحیه ی گردن به وجود می آیند.
 • تغییرات وزنی و نوسانات مربوط به افزایش و کاهش وزن، تغییراتی را در ساختار پوست ایجاد می کنند. کاهش وزن می تواند پوست بسیاری از قسمت های بدن از جمله گردن را دچار افتادگی نماید.
 • در صورتی که مدت زمانی طولانی در معرض نور خورشید باشید، پوست آسیب خواهد دید و این آسیب ها به مرور منجر به افتادگی پوست خواهد شد.
 • از دیگر دلایل افتادگی پوست می توان به مسائل ژنتیکی اشاره کرد. بعضی از افراد به سبب زمینه های ارثی پوست ناحیه ی گردنشان دچار افتادگی می باشد و غبغب دارند.
 • استعمال دخانیات نیز به مرور زمان پوست را دچار افتادگی خواهد کرد.

رفع افتادگی پوست گردن و غبغب چه مزایایی دارد؟

انجام عمل جراحی به منظور رفع افتادگی پوست گردن، مزایای متعددی دارد. مهم ترین مزایای این جراحی عبارتند از:

 • اگرچه روش هایی که برای رفع افتادگی پوست گردن و غبغب وجود دارد، متعدد است اما اغلب این روش ها اثراتی کوتاه مدت دارند و پس از مدتی گردن به همان شکل سابق برمی گردد. جراحی تنها روشی می باشد که نتایجی ماندگار دارد. بنابراین نتایج مطلوب و ماندگار را می توان یکی از مهم ترین مزایای جراحی لیفت گردن برای رفع افتادگی پوست گردن و غبغب دانست.
 • جراحی به زیبایی، شادابی و جوان سازی گردن شما کمک خواهد کرد.

2 9 - رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

 • افتادگی پوست گردن برطرف خواهد شد و پوست شل و آویزان این ناحیه از بین خواهد رفت.
 • با برداشتن غبغب و چربی های ناحیه ی گردن، گردن شما صاف و زیبا خواهد شد.
 • جراحی به تقویت عضلات ناحیه ی گردن کمک می کند و باعث سفت شدن عضلات شل آن قسمت می شود.

جراحی رفع افتادگی پوست گردن و غبغب برای چه کسانی مناسب می باشد؟

جراحی رفع افتادگی پوست گردن و غبغب برای افرادی با ویژگی های زیر مناسب می باشد:

 • افراد مسنی که پوست ناحیه گردن آنها دچار افتادگی و شل شدگی باشد.
 • آن دسته از افرادی که دارای غبغب هستند و از این موضوع رنج می برند.
 • افرادی که پوست گردنشان به دلیل کاهش وزن دچار افتادگی شده است.
 • افرادی که دارای سستی عضله های گردن می باشند.

روش انجام جراحی به منظور رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

در ابتدا پزشک بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد. سپس برش هایی را در قسمت گردن و زیر چانه ی بیمار ایجاد می کند. جراح به وسیله ی این برش ها می تواند به عضله های زیرین و همچنین لایه ی چربی اشراف داشته باشد. از آنجا که بخشی از افتادگی پوست گردن به سبب سستی و افتادگی عضله ها می باشد، جراح لایه ی عضلانی را سفت می کند. سپس پوست گردن را می کشد و در ادامه قسمت های اضافی را برش می دهد. جراح، نوع و میزان برش را با توجه به مقدار افتادگی پوست گردن و میزان تجمع چربی و غبغب مشخص می کند. در پایان، خطوط برش خورده به وسیله چسب های مخصوص و بخیه بسته خواهند شد.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

3 6 - رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

مراقبت های پس از جراحی رفع افتادگی پوست گردن و غبغب

 • داروهایی را که منظور کاهش درد، تورم و کبودی توسط پزشکتان تجویز شده است با دقت استفاده کنید.
 • بنا به توصیه ی پزشک می توانید به مدت هفت روز از بانداژ فشاری استفاده نمایید.
 • در روزهای آغازین پس از عمل به صورت نیمه نشسته استراحت نمایید.
 • تا یک ماه پس از عمل از انجام فعالیت های ورزشی شدید بپرهیزید.

 

۲ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

بروزترین روش لاغر کردن ران

اضافه وزن و چاقی از جمله مواردی به شمار می رود که برای بسیاری از افراد آزاردهنده می باشد. افزایش روزافزون رژیم های سنگین لاغری نشان می دهد که تناسب اندام تا چه اندازه برای افراد اهمیت دارد. متأسفانه در بسیاری از موارد رژیم ها و فعالیت های سنگین ورزشی جوابگوی چاقی های موضعی، به ویژه در قسمت ران نمی باشد. ما در این مقاله به سراغ جراحی لیفت ران که بهترین روش برای لاغر کردن ران است، خواهیم رفت و توضیحاتی را درباره ی این روش ارائه خواهیم نمود.

چرا لاغر کردن ران مهم است؟

اگرچه این عبارت کوتاه می باشد اما اهمیت بسیار زیادی دارد. با لاغر کردن ران، بخش قابل توجهی از افتادگی ها و شل شدگی های پوست این ناحیه برطرف خواهد شد. بافت ران شما سفت می شود. این عمل با خارج نمودن پوست اضافه و چربی های اضافی، ظاهری ایده آل به ران های شما و در مجموع به اندام شما خواهد داد. همچنین این جراحی راهی برای کاهش سلولیت در قسمت ران می باشد. در این جراحی علاوه بر اینکه ران های شما لاغر خواهد شد، وضعیت ظاهری لگن و باسن شما نیز به میزان قابل توجهی بهبود می بابد.

1 8 - بروزترین روش لاغر کردن ران

کاندیدای مناسب برای عمل لاغر کردن ران

آن دسته از افرادی که به دنبال روشی مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام می باشند، کاندیدای مناسبی برای این عمل می باشند. در ادامه به صورت جزئی تر به افرادی که شرایط انجام این عمل را دارند، اشاره خواهیم کرد:

 • آن دسته از افرادی که سایز ران هایشان در مقایسه با سایر اندام ها، بزرگتر و حجیم تر می باشد.
 • افرادی که اندازه ی باسنشان غیرطبیعی است و علاوه بر این دچار افتادگی نیز می باشد.
 • آن دسته از کسانی دارای ظاهر نامطلوب در لگن خود می باشند نیز می توانند از نتایج این عمل استفاده کنند.
 • افرادی که در قسمت ران ها و باسن سلولیت دارند، می توانند به وسیله ی این جراحی، مشکلات مربوط به سلولیت را رفع نمایند.
 • کسانی که دچار افتادگی پوست و شل شدگی در ناحیه ی ران هایشان هستند، کاندیدای مناسبی برای این عمل به شمار می روند.

2 8 - بروزترین روش لاغر کردن ران

پیش از انجام عمل لاغر کردن ران

لازم است که پیش از انجام این عمل، پزشک و بیمار در جلسه ای با یکدیگر گفت و گو کنند و در این جلسه شرایط بیمار کاملا بررسی شود. همچنین نگرانی ها، سوالات و نیازها و انتظارات او مورد ارزیابی قرار گیرد. علاوه بر این سوابق و پیشینه ی بیمار نیز مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت.

روش انجام عمل لاغر کردن ران

این جراحی هم با استفاده از تغییرات داخلی و هم با بهره گرفتن از تغییرات خارجی یا همان جانبی قابل انجام می باشد. در صورتی که ران بیمار حجم بسیار بزرگی داشته باشد و همچنین دارای افتادگی و پوست اضافه نیز باشد، معمولا از ترکیب این دو روش استفاده می شود.

در ابتدا پزشک بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار خواهد داد. در لیفت خارجی ران ها، پزشک برشی را از پشت ران شروع می کند و این برش تا جلوی ران ادامه خواهد داشت. برش ایجاد شده در قسمت خط طبیعی باسن می باشد و تا قسمت جلوی ران امتداد خواهد داشت. در روش لیفت داخلی، هم برش عمودی و هم برش افقی ایجاد خواهد شد.

پس از ایجاد برش های مورد نظر، بافت ران و باسن کاهش می یابد و بالا کشیده می شود. همچنین در این مرحله چربی و پوست اضافی نیز برداشته خواهد شد. در انتها برش های ایجاد شده بخیه زده خواهند شد و بیمار به بخش ریکاوری منتقل می شود.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

3 5 - بروزترین روش لاغر کردن ران

مراقبت های پس از عمل لاغر کردن ران

به منظور حصول بهترین و مطلوب ترین نتایج و همچنین تسریع روند درمان و بهبودی، توصیه می شود که با دقت، مراقبت های پس از عمل را انجام دهید:

 • جهت کاهش درد و جلوگیری از عفونت، در ساعات معین، داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را مصرف نمایید.
 • توجه داشته باشید که تا ۶ هفته پس از عمل از فعالیت های سنگین و پر فشار خودداری نمایید.
 • تا دو ماه پس از عمل از انجام فعالیت ورزشی سنگین که به ناحیه ی پایین تنه ی شما فشار وارد می آورد، اجتناب نمایید.
 • پس از دو هفته، می توانید به محل کار خود بازگردید و فعالیت هایتان را از سر بگیرید.

 ورم ها و کبودی های ناشی از عمل طبیعی می

۲ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

بهترین روش برای برداشتن چربی اضافه ران

زیبایی و تناسب فقط مختص چهره نیست. بلکه زیبایی در کل یک مجموعه پدیدار می شود و خود را نشان می دهد. بسیار مهم است که تناسب در جزء جزء اندام ها وجود داشته باشد. اما بدیهی است که در گذر زمان و به دلایل گوناگون، بدن از این تناسب فاصله می گیرد. ران ها را می توان از اندام هایی دانست که دستخوش این تغییرات و دگرگونی ها می شوند. یکی از رایج ترین تغییراتی که در ران به وجود می آید، چربی اضافه ران می باشد. در اینجا به لیفت ران که بهترین روش برداشتن چربی اضافه ران می باشد، خواهیم پرداخت.

1 7 - بهترین روش برای برداشتن چربی اضافه ران

منظور از برداشتن چربی اضافه ران چیست؟

به دلایل گوناگونی از جمله وراثت، افزایش سن، بیماری ها و … ممکن است بدن با چربی های اضافه رو به رو شود. این چربی ها ظاهر فرد را از تناسب دور می کند و علاوه بر ایجاد مشکلاتی در سلامتی فرد، او را از نظر روحی نیز درگیر می کنند. از آنجا که فعالیت های ورزشی نیز برای چاقی های موضعی چندان جوابگو نیست، رضایت فرد از خود به مرور کم و کمتر می شود. اما خوشبختانه روش مطمئن و کارآمدی وجود دارد که می تواند تا حد زیادی فرد را از داشتن چربی های اضافه رها کند. عمل لیفت ران با برداشتن چربی اضافه ران، تا حد زیادی تناسب اندام را به فرد باز می گرداند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل برداشتن چربی اضافه ران می باشند؟

عمل برداشتن چربی اضافه ران به سبب مزیت های بی شمار، متقاضیان بسیاری دارد. به همین دلیل ممکن است برای برخی این سوال مطرح شود که چه کسانی می توانند این عمل را انجام دهند؟ اگرچه این عمل برای افراد زیادی در سنین مختلف مناسب می باشد، اما ما در ادامه به صورت جزئی تری به کاندیدای این عمل جراحی خواهیم پرداخت:

 • آن دسته از افرادی که در مدت زمانی طولانی، وزن خود را ثابت نگه داشته اند.
 • افرادی که بیماری خاصی نداشته باشند.
 • آن دسته از افرادی که انتظارات و توقعات واقع بینانه ای از این عمل جراحی دارند.

2 7 - بهترین روش برای برداشتن چربی اضافه ران

روش انجام عمل برداشتن چربی اضافه ران

این عمل معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و تقریبا بین ۲ الی ۳ ساعت به طول می انجامد. جراحی برداشتن چربی اضافه ران با روش ها و تکنیک های گوناگونی انجام می شود. ما در این مقاله به سه شیوه ی رایج آن خواهیم پرداخت. این سه شیوه عبارتند از:

 • شیوه ی موسوم به لیفت داخلی تحتانی: در این روش چنان که از نام آن پیداست، چربی اضافی قسمت داخلی ران در بخش تحتانی برداشته می شود.
 • شیوه ی موسوم به لیفت ران قسمت داخلی پوست و چربی: در این روش پوست و چربی اضافی در بخش فوقانی داخلی برداشته خواهند شد.
 • شیوه ی موسوم به لیفت ران دوسویه یا دو طرفه: در این روش، لیفت بر روی بخش جلو و خارج ران انجام می شود.

برش هایی که در عمل برداشتن چربی اضافه ران ایجاد می شود، کاملا بستگی دارد به نوع و تکنیک جراحی. می توان گفت که یکی از مرسوم ترین روش های این جراحی، برش در قسمت کشاله ی ران می باشد. در انواع تکنیک های این جراحی، پس از ایجاد برش، چربی و پوست اضافه برداشته خواهد شد. سپس جراح تغییراتی را در بافت زیرین ایجاد خواهد کرد. در ادامه پوست اضافه برداشته می شود. در انتها بخش برش خورده، بخیه زده می شود.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

3 4 - بهترین روش برای برداشتن چربی اضافه ران

مراقبت های پس از انجام عمل برداشتن چربی اضافه ران

به منظور رسیدن به بهترین و مطلوب ترین نتایج و همچنین تسریع در روند بهبودی و درمان، لازم است که مراقبت های پس از عمل را جدی بگیرید و موارد مراقبتی را مو به مو اجرا نمایید:

 • بهتر است در روزهای آغازین عمل، شخصی به عنوان همراه، در کنار شما باشد و پرستاری از شما را به عهده بگیرد.
 • لازم است در مصرف کردن داروهای تجویزشده توسط پزشکتان نهایت دقت و جدیت را به عمل آورید.
 • پوشش های مخصوص پس از این عمل اهمیت بسیار زیادی دارند. ضروری است بعد از عمل از گن های مخصوص استفاده نمایید.
 • در دوران نقاهت از انجام هر گونه فعالیت سنگین بدنی خودداری نمایید.
 • در صورت بروز نشانه هایی مانند درد شدید، خونریزی، عفونت و … سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

۲ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

بهترین روش برای اصلاح افتادگی ران

افرادی زیادی هستند که از ظاهر و اندام خود راضی نیستند. بخشی از این نارضایتی متأثر از ویژگی های ظاهری و به ویژه افتادگی پوست می باشد. یکی از اندام های بدن که در گذر زمان و بنا به دلایل گوناگون دچار افتادگی می شود، ران می باشد. بسیاری از افراد روش های گوناگونی را برای برطرف نمودن این افتادگی امتحان می کنند اما می توان گفت بهترین روش برای اصلاح افتادگی ران، روش جراحی لیفت ران می باشد. ما در این مقاله توضیحاتی را پیرامون این روش ارائه خواهیم کرد.

1 6 1024x576 - بهترین روش برای اصلاح افتادگی ران

منظور از افتادگی ران چیست؟

بنا به دلایل گوناگون که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد، به مرور زمان پوست ران شل شده و دچار افتادگی خواهد شد. این تغییرات و دگرگونی ها سبب می شود تا وضعیت ظاهری ران ناخوشایند شود و اندام فرد از تناسب و زیبایی فاصله بگیرد. معمولا ورزش نیز در اصلاح افتادگی ران چندان جوابگو نمی باشد. خوشبختانه روش جراحی لیفت ران یکی از بهترین و مناسب ترین روش ها برای رفع افتادگی در قسمت ران می باشد.

علل افتادگی ران چیست؟

بخش های مختلف بدن در گذر زمان تغییرات زیادی را تجربه می کنند. از مهم ترین علل افتادگی ران می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش سن مهم ترین عامل افتادگی پوست اندام های گوناگون بدن از جمله ران می باشد.
 • کاهش وزن به ویژه کاهش وزن های مکرر از جمله علل مهمی است که به افتادگی پوست ران منجر می شود.
 • عوامل ژنتیکی از دیگر عواملی می باشد که در افتادگی ران تأثیرگذار می باشد.
 • برخی بیماری ها نیز ممکن است زمینه ساز این تغییرات ظاهری گردند.
 • قرار گرفتن افراد در معرض نور خورشید به صورت مکرر و در ساعت طولانی

2 6 - بهترین روش برای اصلاح افتادگی ران

روش انجام عمل اصلاح افتادگی ران

در آغاز باید به این نکته اشاره کنیم که چندین تکنیک رایج در انجام عمل افتادگی ران قابل اجرا می باشد. معمولا نوع تکنیک ارتباط مستقیمی با وضعیت و شرایط بیمار دارد. همچنین در جلسات مشاوره هنگامی که خواسته های بیمار مطرح می شود، با صلاحدید پزشک، نوع تکنیک انتخاب می گردد.

این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

ما در این مقاله به دو تکنیک که از رایج ترین و کاربردی ترین روش ها می باشد، اشاره خواهیم کرد. یکی از روش های لیفت ران که به مینی لیفت ران موسوم می باشد، شامل برشی افقی و کوتاه در ناحیه ی کشاله ران می باشد. تکنیک رایج دوم برشی بلندتر را شامل می شود که به صورت عمودی می باشد. این برش در طول ران ایجاد می شود. معمولا نتیجه ی عمل و کاهش حجم ران در روش دوم بسیار محسوس تر و ملموس تر خواهد بود.

جراحی مینی لیفت ران اغلب برای برطرف نمودن افتادگی بخش فوقانی ران کاربرد دارد. این جراحی به منظور برداشتن توده های کوچک چربی انجام می شود.

جهت انجام عمل اصلاح افتادگی ران با برش عمودی، جراح به وسیله ی برش ایجاد شده به ناحیه ی زیرین پوست دسترسی و اشراف خواهد داشت.

پزشک پس ایجاد برش های مورد نظر، پوست و چربی های اضافه را بر می دارد. سپس پوست را بالا کشیده و به لیفت آن قسمت می پردازد. در پایان نیز محل برش ها را بخیه خواهد زد.

3 3 - بهترین روش برای اصلاح افتادگی ران

مراقبت های پس از عمل اصلاح افتادگی ران

همۀ کسانی که این جراحی را انجام می دهند، به دنبال بهترین نتایج می باشند. برای رسیدن به بهترین نتایج، لازم است، با دقت مراقبت های لازم را انجام دهید. اجرای دقیق مراقبت های پس از عمل، علاوه بر کسب بهترین نتایج، به سرعت بخشیدن فرایند درمان شما نیز کمک خواهد کرد. در ادامه به مهم ترین مراقبت های پس از انجام عمل اصلاح افتادگی ران خواهیم پرداخت:

 • داروهایی را که توسط پزشکتان تجویز شده با دقت مصرف نمایید. این داروها هم به کاهش درد شما کمک خواهد کرد و هم برای جلوگیری از عفونت کاربرد دارند.
 • بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از عمل، شخصی را به عنوان همراه داشته باشید تا در فعالیت های روزمره به شما کمک کند.
 • استراحت کافی بسیار مهم است. سعی کنید از قرار گرفتن در وضعیت ها و شرایطی که منجر به کشیدگی ران شما می شود، خودداری نمایید.
 • به منظور سهولت در خوابیدن، بهتر است یک یا چند بالش را در زیر پای خود قرار دهید تا وضعیت راحت تری داشته باشید.

 

۲ مهر ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

خارج کردن چربی اضافه ی بدن چگونه است ؟

رسیدن به زیبایی و تناسب اندام با روش های متعددی امکان پذیر است. برخی از این روش ها به دلایلی مانند زمان بر بودن، سختی و مشقت فراوان و … برای تعدادی از افراد موفقیت آمیز نبوده است و آنها در میانه ی راه بدون گرفتن هیچ نتیجه ای دلسرد شدند. اما در این میان روش هایی نیز وجود دارد که شما را زودتر به نتیجه ی مطلوب و مورد نظرتان خواهد رساند.

در این میان، خارج کردن چربی اضافه ی بدن را می توان از مهم ترین و کاربردی ترین روش ها دانست که امروزه به سبب رشد و پیشرفت چشمگیر علم و فناوری های نوین به شیوه های گوناگون انجام می شود. در این مقاله به مهم ترین شیوه های خارج کردن چربی اضافه ی بدن خواهیم پرداخت.

01 - خارج کردن چربی اضافه ی بدن چگونه است ؟

مهم ترین عوامل ایجاد چربی اضافه در بدن

 • چربی ها در طی سال ها و به دلیل عوامل گوناگونی ایجاد می شوند و در نهایت به اضافه وزن و چاقی منجر می گردند. این امر علاوه بر تأثیر نامطلوب بر زیبایی و تناسب اندام، سلامت فرد را نیز دچار مشکل و اختلال خواهد کرد. مهم ترین عوامل ایجاد چربی اضافه در بدن به اختصار چنین است:
 1. پرخوری و تحرک کم یکی از مهم ترین عوامل ایجاد چربی اضافه در بدن می باشد. کمبود تحرک را می توان یکی از نتایج و آثار زندگی در قرن حاضر دانست. پرخوری و دریافت کالری های زیاد سبب تجمع چربی در قسمت های گوناگون بدن و در نتیجه اضافه وزن و چاقی خواهد شد.
 2. عامل وراثت نیز از عوامل مهمی می باشد که باید به آن توجه کرد. برخی افراد از نظر ژنتیکی و به سبب وراثت مستعد افزایش وزن و ایجاد چربی اضافه در بدن می باشند.
 3. تغییرات هورمونی و عامل استرس هم از جمله عواملی می باشند که بر ایجاد چربی اضافه در بدن تأثیر می گذارند.
 4. از دیگر عوامل مهم بر ایجاد چربی اضافه در بدن، عامل سن می باشد. به صورت طبیعی با افزایش سن، متابولیسم بدن کاهش پیدا می کند و چربی ها در قسمت های گوناگون بدن ایجاد می شود.

02 - خارج کردن چربی اضافه ی بدن چگونه است ؟

شیوه ی انجام لیپوماتیک روشی برای خارج کردن چربی اضافه ی بدن

در ابتدا به این موضوع اشاره کنیم که شما با استفاده از این روش می توانید اقدام به خارج کردن چربی اضافه ی بدن در قسمت های مختلفی مانند شکم، سینه، کمر، بازوها، باسن، پهلوها، ران ها، گردن و … نمایید. پیش از انجام این عمل، طی جلسات مشاوره و گفت و گو با پزشک، مشخص می شود که برای خارج کردن چربی اضافه ی بدن باید روی کدام قسمت ها متمرکز شد و چه میزان چربی کشیده شود.

این عمل با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می شود. در این روش به منظور خارج کردن چربی اضافه ی بدن لوله ی ظریفی موسوم به کانولا، از طریق برشی بسیار کوچک وارد پوست شما خواهد شد. در این روش با استفاده از لرزش هایی که از طریق دستگاه ایجاد می شود، چربی های بدن خرد خواهد شد و خارج کردن چربی اضافه ی بدن بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی به پوست انجام می شود. پزشک شما در حین انجام این عمل و همراه با خارج کردن چربی اضافه ی بدن، می تواند با دقت و ظرافت، روی فرم دادن بدن نیز متمرکز شود.

 این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

03 - خارج کردن چربی اضافه ی بدن چگونه است ؟

مراقبت های پس از خارج کردن چربی اضافه ی بدن

پس از خارج کردن چربی های اضافه ی بدن، به منظور نتیجه ی بهتر و دوام و ماندگاری بیشتر، لازم است تا مراقبت هایی را به دقت انجام داد. در ادامه به مهم ترین این مراقبت ها اشاره خواهیم کرد:

 • بهتر است تقریبا تا ۲ هفته پس از خارج کردن چربی اضافه ی بدن از انجام حرکت های ورزشی خودداری کنید. پس از ۲ هفته می توانید ورزش را شروع کنید.
 • در روزهای آغازین پس از عمل ممکن دردهایی داشته باشید. می توانید با مشورت و تجویز پزشک مسکن هایی را برای تسکین درد استفاده نمایید.
 • بهتر است تا مدتی پس از خارج کردن چربی اضافه ی بدن، تحت نظر پزشک باشید تا روند بهبودی را با سرعت و اطمینان بیشتری طی کنید.
 • بهتر است تا ۲۴ ساعت پس از این عمل و به هنگام بیداری، هر ۲۰ دقیقه یک بار، روی لباس یخ بگذارید.
 • بنا به نظر پزشک تا مدتی پس از خارج کردن چربی اضافه ی بدن، از لباس های مخصوص به منظور فرم دهی بهتر بدن استفاده کنید.

 

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

برداشتن پوست اضافه ی شکم

از دیرباز تا کنون میل به زیبایی در ذات بشر بوده است. زیبایی و تناسب اندام متعلق به عضوی خاص نیست بلکه زیبایی مجموعه ای از تناسبات بین اعضای مختلف بدن است. هر چند در این میان ممکن است سهم عضوی از بدن نسبت به سایر اعضا بیشتر باشد.  شکم را می توان یکی از اعضای بدن دانست که نقش غیر قابل انکاری در زیبایی و تناسب اندام دارد. در این مقاله به یکی از اعمال زیبایی شکم که شامل برداشتن پوست اضافه ی شکم می باشد، خواهیم پرداخت.

منظور از برداشتن پوست اضافه ی شکم چیست؟

بنا به دلایل گوناگونی ممکن است پوست شکم دستخوش تغییرات و دگرگونی هایی شود. این تغییرات اغلب بر زیبایی بدن تأثیر منفی می گذارد و موجبات ناراحتی و نارضایتی فرد را فراهم خواهد کرد. برخی از افراد به ورزش روی می آورند. اگرچه ورزش شیوه ای مفید محسوب می شود اما نتایج و ثمرات ورزش در بلند مدت مشاهده می شود و علاوه بر این در بسیاری از مواقع، کاهش وزن سبب شل شدن پوست می شود و یکی از نقاطی که این شل شدن و افتادگی را تجربه می کند، شکم می باشد. یکی از روش های مفید و نتیجه بخشی که می تواند زیبایی شکم و به دنبال آن تناسب اندام را برای فرد به ارمغان آورد، برداشتن پوست اضافه ی شکم می باشد. برداشتن پوست اضافه ی شکم شیوه ای نوین محسوب می شود که می تواند فرد را از شل بودن و افتادگی شکم رها کند. در این شیوه قسمتی از پوست اضافه ی شکم برداشته می شود و با این عمل، نازیبایی آن ناحیه برطرف خواهد شد.

3 2 - برداشتن پوست اضافه ی شکم

شیوه ی انجام عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم

در ابتدا باید گفت این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

برای انجام عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم در ابتدا باید با پزشک خود مشورت نمایید و درباره فرم دلخواه گفت و گو کنید. توجه داشته باشید که در جلسات گفت و گو شناخت دقیق خواسته هایتان بسیار مهم است. چون همین موارد است که در نهایت می تواند در نوع عمل شما نقش داشته باشد. زیرا برداشتن پوست اضافه ی شکم متناسب با بدن، خواسته، نیاز و هدف شما به دو شیوه انجام می شود.

به این معنا که اگر میزان چربی ها و همچنین افتادگی شکم فقط در قسمت زیر شکم باشد، عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم به صورت محدود انجام می شود که اصطلاحا به آن مینی ابدومینوپلاستی می گویند.

اما اگر مشکل گستردگی بیشتری داشته باشد، عمل نیز گسترده تر و کامل تر خواهد بود. برای انجام این عمل ابتدا با توجه به شرایط بیمار بیهوشی عمومی یا بی حسی انجام می شود. عمل معمولا بین ۲ تا ۵ ساعت به طول می انجامد.

1 5 - برداشتن پوست اضافه ی شکم

در صورتی که میزان چربی ها و افتادگی شکم بیمار تنها به ناحیه زیر شکم محدود شود، برشی افقی در قسمت زیر شکم ایجاد می شود. سپس پوست زیر شکم تا قسمت ناف برش می خورد و از دیواره ی شکم جدا می شود. در ادامه چربی هایی که در این قسمت وجود دارد تخلیه می شود. سپس پوست را تا خط برش می کشند و پوست اضافه بریده و برداشته می شود و پس از آن شکم را بخیه می زنند.

اگر میزان چربی های بیمار گسترده تر و وسیع تر باشد، عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم به شیوه کامل تر و گسترده تری انجام خواهد گرفت. در این شیوه در ناحیه ی پایین شکم، برشی افقی ایجاد می شود. این برش معمولا در قسمت بین دو استخوان لگن و بالاتر از قسمت شرمگاهی می باشد. سپس برش دوم برای جدا کردن ناف از بافت های اطراف، در نزدیک ناف ایجاد می شود.

پس از آن پوست را تا قسمت قفسه ی سینه از دیواره ی شکم جدا می کنند. در ادامه پوست را کمی پایین می کشند و بخش های اضافی پوست را بریده و برمی دارند. سپس سوراخی جدید برای ناف ایجاد می شود. در نهایت ناف را در محل جدید خود بخیه می زنند و ناحیه ی برش خورده نیز پس از کشیده شدن پوست بخیه خواهد خورد.  

چه کسانی گزینه ی مناسبی برای عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم می باشند؟

اگرچه بسیاری از افراد به دلیل نتایج سریع این عمل، متقاضی برداشتن پوست اضافه ی شکم می باشند، اما خوب است بدانید که این عمل برای برخی از افراد مناسب است.

2 5 - برداشتن پوست اضافه ی شکم

 • متقاضی باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد.
 • این عمل برای کسانی که نزدیک به ۱۵ درصد اضافه وزن دارند، گزینه ی مناسبی می باشد.
 • عمل برداشتن پوست اضافه ی شکم برای آن دسته از افرادی که قصد باردار شدن ندارند، مناسب می باشد.

 

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

برداشتن افتادگی پوست شکم

صافی، یکدست بودن و عدم افتادگی پوست شکم خواسته ی بسیاری از افراد است. برخی برای رسیدن به تناسب اندام و داشتن شکمی یکدست و صاف به ورزش های سنگین روی می آورند. اما ورزش های سنگین و سخت در طولانی مدت جواب می دهند. گاهی نیز ممکن است، فرد به در طی انجام حرکات ورزشی سخت، دچار آسیب ها و صدمه های جدی شود. اینجاست که جراحی می تواند یکی از گزینه های قابل توجه باشد. در این مقاله درباره ی برداشتن افتادگی پوست شکم توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

منظور از برداشتن افتادگی پوست شکم چیست؟

پوست شکم با توجه به عوامل و دلایل گوناگونی ممکن است صافی و یکدستی خود را از دست بدهد و دچار افتادگی شود. بارداری، اضافه وزن، بیماری و … می تواند به افتادگی پوست شکم منجر شود. منظور از برداشتن افتادگی پوست شکم، کشیدن پوست شل شده و برداشتن مقدار اضافه های آن می باشد. علاوه بر این در این عمل، چربی های اضافی نیز برداشته می شود. این کار در نهایت به تناسب اندام، ترمیم ظاهر شکم و رفع افتادگی پوست شکم می انجامد. با برداشتن افتادگی پوست شکم، ظاهر فرد به طرز محسوس و قابل توجهی تغییر خواهد کرد و در صورت مراقبت های دقیق، نتایج این عمل دائمی و ماندگار خواهد بود.

1 4 1024x682 - برداشتن افتادگی پوست شکم

عمل برداشتن افتادگی پوست شکم برای چه کسانی مناسب است؟

عمل برداشتن افتادگی پوست شکم، از جمله عمل هایی می باشد که هم در میان زنان و هم در میان مردان رایج می باشد. به همین دلیل نیز گروه گسترده‌ای از افراد می توانند گزینه ی مناسبی برای این عمل باشند و از طریق این عمل به فرم دلخواه و تناسب اندام نزدیک تر شوند. از جمله افرادی که این عمل برایشان مناسب است، می توان به افراد زیر اشاره کرد:

 • آن دسته از افرادی که بنا به دلایل گوناگون بخشی از وزن خود را از دست داده اند و پوست ناحیه ی شکم آنها شل و افتاده شده است.
 • افرادی که به سبب بالا رفتن سن، عضلات ناحیه ی شکم آنها دچار ضعف شده است، می توانند گزینه ی مناسبی برای این عمل باشند.
 • عمل برداشتن افتادگی پوست شکم برای آن دسته از افرادی که خواهان تناسب اندام و بهبود و اصلاح فرم بدن خود می باشند، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.
 • خانم هایی که پس از بارداری، از فرم و ظاهر شکم خود ناراضی هستند و می خواهند این فرم اصلاح شود و افتادگی ها برطرف شود، گزینه مناسبی برای این عمل می باشند.

2 4 1024x819 - برداشتن افتادگی پوست شکم

شیوه ی انجام عمل برداشتن افتادگی پوست شکم

بیمار زیر نظر پزشک و نیز با در نظر گرفتن شرایط، تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.  به منظور برداشتن افتادگی پوست شکم، دو برش ایجاد می شود. یکی از برش ها در قسمت زیر شکم و نزدیک به ناحیه ی شرمگاهی ایجاد می شود.

این برش افقی است و شباهت هایی با برش سزارین دارد اما از نظر طول، طویل تر از برش سزارین می باشد. برش دوم در نزدیکی ناف ایجاد می شود تا پوست آن ناحیه آزاد شود زیرا پوست های اضافی قسمت بالای شکم نیز باید برداشته شوند. سپس پوست های قسمت بالای شکم به سمت پایین کشیده می شود.

در این قسمت پوست های اضافه، بریده و برداشته می شوند و پوست هایی را که باقی می مانند، بخیه می زنند. توجه داشته باشید که در عمل برداشتن افتادگی پوست شکم به دلیل کشیدن پوست و بریدن بخشی از پوست، مجرای تازه و جدیدی برای قرار گرفتن ناف در نظر می گیرند. در پایان نیز پوشش استریل بر روی ناحیه ی جراحی کشیده می شود. عمل برداشتن افتادگی پوست شکم حدودا بین ۲ الی ۵ ساعت به طول می انجامد.

11 - برداشتن افتادگی پوست شکم

 مراقبت های لازم پس از برداشتن افتادگی پوست شکم

پس از عمل برداشتن افتادگی پوست شکم باید مواردی را رعایت کنید و به نکات مراقبتی خوب توجه نمایید تا هم روند بهبودی به خوبی طی شود و هم نتایج این عمل ماندگارتر گردد:

 • درباره ی مراقبت از لوله هایی که در شکم باقی مانده اند با پزشک خود مشورت نمایید تا نحوه ی مراقبت و چگونگی تخلیه ی آن ها را بدانید و اجرا کنید.
 • با نظر پزشک از شکم بندهای مخصوص بعد از عمل استفاده نمایید.
 • حداقل تا دو ماه پس از عمل از انجام ورزش های سنگین و فشار آوردن به عضلاتتان خودداری نمایید.
 • با مشورت پزشک می توانید از داروهای مسکن برای تسکین دردهای پس از عمل برداشتن افتادگی پوست شکم استفاده کنید.

 

۳۰ شهریور ۱۴۰۱ توسط مدیر سایت 0 دیدگاه

پیکرتراشی تنه و اندام چیست ؟

زیبایی و تناسب اندام یکی از خواسته هایی می باشد که انسان از روزگاران دور به دنبال آن بوده است و برای رسیدن به آن راه های بسیاری را طی کرده است. امروزه یکی از روش هایی که به منظور زیبایی و تناسب اندام رواج بسیار زیادی یافته است، پیکرتراشی می باشد. در این مقاله به پیکرتراشی و انجام این عمل خواهیم پرداخت.

پیکرتراشی چیست؟

ممکن است در نخستین باری که نام «پیکرتراشی» به گوشتان خورده است، به یاد مجسمه سازی افتاده باشید. نام این روش و هدف این روش نیز نزدیکی بسیار زیادی با جزئیات و ظرافت های مجسمه سازی دارد. پیکرتراشی روشی است که به منظور زیباسازی و فرم دهی به بدن انجام می شود. در این روش چربی های زائد در نواحی مختلف بدن برداشته و خارج می شوند و بدن شخص به زیباتر شدن و تناسب اندام نزدیک می شود.

1 3 - پیکرتراشی تنه و اندام چیست ؟

پیکرتراشی به چه شیوه هایی انجام می شود؟

ابتدا باید گفت این جراحی توسط یک پزشک فوق تخصص جراح پلاستیک انجام میگردد ، بررسی و مطمئن شدن از پزشک جراح که در شرایط فعلی یکی از سخت ترین کارها میباشد. مرجع اطلاعات پزشکان در این لینک میباشد .

پیشرفت علم پزشکی سبب شده است تا شیوه های درمانی گسترده تر و وسیع تر شود و شما با گزینه های متعدد و متنوعی رو به رو باشید. پیکرتراشی نیز از جمله درمان ها و روش هایی به شمار می آید که دارای تنوع قابل توجهی است و به شیوه های گوناگونی انجام می شود. در ادامه به مهم ترین شیوه های پیکرتراشی اشاره خواهیم کرد:

 • پیکرتراشی به شیوه ی لیپوساکشن

در این شیوه برشی کوچک در منطقه ی مورد نظر ایجاد خواهد شد و چربی ها به وسیله کانال و با استفاده از دستگاه مکش از بدن خارج می شوند. چربی های بدن در این روش به وسیله حرارت سوزانده می شوند و به همین دلیل چربی ها قابلیت استفاده ی مجدد را ندارند.

 • پیکرتراشی به شیوه ی لیپوماتیک

در این شیوه، در ناحیه ی مورد نظر سوراخ بسیار کوچکی ایجاد می شود و لوله ای ظریف از طریق همان سوراخ وارد بدن می شود. با ورود این لوله به بدن، چربی ها از حالت جامد به حالت مذاب در می آیند. سپس چربی ها با استفاده از ساکشن از بدن خارج می شوند.

 • پیکرتراشی به شیوه ی لیپوست

این شیوه را می توان شیوه ی به روز شده ی لیپوماتیک دانست. در این شیوه چربی های زیر پوست کاملا یکدست و یکنواخت خواهند شد و همین امر موجب می شود تا هیچ گونه ناهمواری در سطح پوست ایجاد نشود. از این نظر می توان پیکرتراشی به شیوه ی لیپوست را یکی روش های مطمئن در تناسب اندام و لاغری دانست.

2 3 - پیکرتراشی تنه و اندام چیست ؟

 • پیکرتراشی با استفاده از لیزر

در این شیوه چنان که از نامش پیداست، از لیزر استفاده می شود و به کمک گرما، چربی ها جدا می گردد. یکی از نگرانی های افراد این است که ممکن است این روش با حرارت و گرمایی که دارد، سبب شل شدن پوست شود اما بهتر است بدانید که در شیوه ی پیکرتراشی با استفاده از لیزر، پوست به منظور کلاژن سازی، تحریک می شود و همین موضوع سبب جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست خواهد شد. لازم به ذکر است که این شیوه برای افراد با شرایط خاص مانند زنان باردار و مادران شیرده و بیماران سرطانی و … انجام نمی شود.

پیکرتراشی برای چه افرادی مناسب است؟

پیکرتراشی نتایج قابل قبولی دارد و فرد را به زیبایی و تناسب اندام نزدیک می کند. به همین دلیل هم امروزه رواج بسیار زیادی دارد. اما نکته ی بسیار مهم این است که می بایست متقاضیان از شرایط این عمل آگاه باشند و با آگاهی لازم در مسیر پیکرتراشی گام بردارند تا نتایج مطلوب تری حاصل شود. در ادامه به آن دسته از افرادی که گزینه ی مناسبی برای پیکرتراشی می باشند، اشاره خواهیم کرد:

3 1 - پیکرتراشی تنه و اندام چیست ؟

 • توجه داشته باشید که پیکرتراشی برای افرادی با اضافه وزن بالا و چاقی مفرط مناسب نیست. این عمل برای آن دسته از افرادی که وزن متناسبی دارند اما در پی لاغری موضعی می باشند مناسب است.
 • سلامت بدن یکی از مهم ترین فاکتورها برای پیکرتراشی می باشد. فرد باید از سلامت عمومی کافی برخوردار باشد تا بتواند عمل و شرایط پس از عمل را تاب بیاورد.
 • این عمل برای آن دسته از افرادی که از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری می کنند، گزینه ی مناسبی می باشد.
 • به دلیل اینکه در پیکرتراشی، پوست تا حدی درگیر می شود، افرادی که از پوستی سالم با خاصیت کششی بالا برخوردار می باشند، گزینه ی مناسبی برای این عمل به شمار می آیند.