خارج کردن چربی اضافی صورت

خارج کردن چربی اضافی صورت امروزه عمل های جراحی متعددی به منظور زیباتر شدن و جوان تر کردن صورت انجام می شود. یکی از این عمل های زیبایی، عمل خارج کردن چربی  می باشد. در این مقاله درباره ی این عمل، دوران نقاهت پس از عمل و اینکه این عمل برای چه افرادی مناسب است، سخن خواهیم گفت.

صورت و زیبایی صورت نقش مهمی در اعتماد به نفس افراد دارد. از همین روز بسیاری از افراد به منظور بازیابی یا افزایش اعتماد به نفس خود به سراغ عمل های جراحی می روند. امروزه اعمال جراحی زیبایی بسیار متنوع و گوناگون شده است. یکی از این عمل ها که نقش مهمی در زیبایی صورت دارد، عمل خارج کردن چربی صورت می باشد. در این مقاله به ارائه ی توضیحاتی درباره ی این عمل زیبایی خواهیم پرداخت.

خارج کردن چربی صورت

منظور از خارج کردن چربی اضافی صورت چیست؟

با گذشت زمان برخی از معیارهای زیبایی تغییر می کنند یا دستخوش دگرگونی می شوند. اگرچه در گذشته داشتن لپ و صورت پر در زیبایی صورت و جوان نشان دادن فرد نقش مهمی داشته است اما امروزه بسیاری از افراد به دنبال این هستند که صورت هایشان را تراش خورده تر کنند. به گونه ای که اجزای مختلف صورت مانند گونه ها، چانه و فک به شکلی زاویه دار مشخص شوند و به چشم بیایند.

از آنجا که گاه با ورزش های مختلف و رژیم های غذایی گوناگون، صورت افراد لاغر نمی شود و به فرم دلخواه نمی رسد، عمل خارج کردن چربی صورت در راستای همین هدف انجام می شود. در این عمل بخشی از چربی صورت به منظور کوچک تر شدن لپ ها و بهبود و اصلاح انحنای چهره، خارج می شود.

خارج کردن چربی صورت

شیوه ی انجام عمل خارج کردن چربی صورت

این عمل جراحی هم با بی حسی موضعی قابل انجام است و هم می تواند با بیهوشی عمومی انجام شود. اینکه عمل با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی صورت بگیرد منوط به تشخیص پزشک متخصص می باشد. مدت زمان عمل خارج کردن چربی صورت کوتاه است و معمولا نزدیک به 30 دقیقه یا 1 ساعت به طول می انجامد. 

از آنجا که این عمل به منظور زیباتر شدن و جوان تر شدن صورت انجام می شود، به همین منظور شکاف ایجاد شده نیز در جایی ایجاد می شود که به هیچ وجه در معرض دید نباشد. برای خارج کردن چربی صورت، شکاف کوچکی در داخل دهان بیمار ایجاد می شود. چربی ها از طریق همین شکاف خارج می شوند. در عمل خارج کردن چربی صورت، میزان چربی که از صورت خارج و تخلیه می شود، کاملا بنا به نظر و تشخیص پزشک معالج می باشد. 

پزشک با در نظر گرفتن ساختار زیبایی صورت آن میزان از چربی را تخلیه خواهد کرد که به زیبایی صورت بیفزاید. پس از تخلیه، شکاف را بخیه می زنند. بخیه ها در این عمل به صورت جذبی می باشند و پس از مدتی جذب خواهند شد و احتیاجی نیست که کشیده شوند. 

خارج کردن چربی صورت

 

پس از عمل خارج کردن چربی صورت

پس از آنکه این عمل را انجام دادید احتیاج و الزامی به بستری شدن نیست. بیمار همان روز پس از عمل می تواند به خانه برگردد. توجه داشته باشید که ممکن است پس از عمل خارج کردن چربی صورت تا چند روز درد را تجربه کنید و احساس درد داشته باشید. معمولا این درد خفیف است. در صورتی که دردهای پیش آمده برای شما آزاردهنده بود می توانید از داروهای مسکن استفاده کنید تا درد کمتر شود و شما آرام تر گردید. 

در نظر داشته باشید که احتمال دارد که در روزهای آغازین پس از عمل، محل بخیه و زخم خونریزی کند اما این طبیعی است و مسئله ی نگران کننده ای نخواهد بود.پس از گذشت چند روز جای بخیه و زخم ایجاد شده کاملا از بین خواهد رفت و هیچ نشانه ای از زخم نخواهد ماند.

عمل خارج کردن چربی صورت برای چه کسانی مناسب است؟

این عمل برای آن دسته از افرادی که صورت های چاقی دارند و به دنبال کوچک کردن گونه های خود می باشند، گزینه ی بسیار مناسبی است. اما برای پاسخی دقیق تر به این پرسش لازم است در کنار این مورد به موارد دیگری نیز اشاره کنیم تا افراد انتخاب دقیق تر و درست تری داشته باشند: این عمل برای آن دسته از افرادی که صورتی پهن دارند و به دنبال آن هستند که زوایای صورتشان مشخص شود، مناسب می باشد.

افرادی که گونه هایی گوشتالو و چاق دارند، می توانند یکی از متقاضیان این عمل باشند.آن دسته از افرادی که به سبب بالا رفتن سن، لپ ها وگونه هایشان شکلی آویزان پیدا کرده است، می توانند به وسیله ی خارج کردن چربی صورت به نتیجه ی دلخواهشان برسند. 

این عمل از آن دسته عمل هایی محسوب می شود که برای افراد غیرسیگاری مناسب است و افراد غیرسیگاری نتیجه ی بهتر و مطلوب تری می گیرند و در پایان لازم است اشاره کنیم که عمل خارج کردن چربی صورت برای آن دسته از افرادی که بدن سالمی دارند و وزنشان نیز ثابت است و نوسانات وزنی ندارند، گزینه ی مناسبی خواهد بود.

تزریق چربی به صورت

 چربی صورت که در ناحیه پایین گونه (پربی بوکال) وجود دارد به دو دلیل قابل برداشت و در ایجاد زیبایی صورت موثر است .

الف) این چربی صورت باعث ایجاد گردی ، نامتناسب و بزرگی بدشکل در صورت میشود که خارج کردن آن در ایجاد شکل زیبا تر و متناسب صورت موثر خواهد بود . 

ب) چربی بوکال  صورت  جزء چربی های است که با افزایش سن و افتادگی صورت بر اثر نیرو جاذبه زمین دچار افتادگی شده که احساس افتادگی را تشدید مینماید و خارج کردن آن شاید از ایجاد این عارضه جلوگیری نماید.

 

پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی پذیرش اینترنتی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *